Jsi tady: Domů » Bydlení a zahrada » Jaké jídelní stoly se hodí do vaší jídelny?

Jaké jídelní stoly se hodí do vaší jídelny?

Jaké jídelní stoly se hodí do vaší jídelny?

Jídelní stoly jsou nepochybně tím nejdominantnějším kouskem nábytku ve vaší jídelně, který udává tón a styl celého prostoru. Vybrat si jídelní stůl do svého domu či bytu však nemusí být vůbec jednoduché vzhledem k široké škále jídelních stolů nabízených na trhu. Nevíte, jaký si vybrat tvar, velikost nebo materiál? Budete překvapení, ale nejvíc to záleží na vaší povaze. Proto čtěte dál, dozvíte se víc…

Jídelní stoly pro minimalisty

Začněme od těch nejmodernějších trendů. Patříte k lidem, kteří preferují ve svém obydlí minimalistický styl zařízení? Rádi ho zkombinujete s industriálním interiérovým designem? V tom případě budou pro vaši jídelnu tou pravou volbou jednoduché jídelní stoly vyrobené z kovu. Skvěle vyniknou v prostoru, když je zkombinujete s přírodním materiálem, např. židlemi nebo lavicemi ze dřeva. Takový minimalistický styl vám navíc otevírá skvělé možnosti seberealizace – je jen na vás, jak, s jakou kreativitou doladíte zbytek interiéru – svítidla, doplňky…

jidelní stoly

Moderní a luxusní jídelní stoly

Sklo pro jedinečné domácnosti

Líbí se vám jednoduché a svěží moderní linie? V tom případě by se vám mohly líbit jídelní stoly vyrobené ze skla. Jsou skvělým doplňkem do jídelen, jejichž účelem je působit vznešeně a jedinečně, zejména v případech, kdy chcete ohromit hosty, kteří k vám zavítají. Ovšem z praktického hlediska už skleněné stoly takovým zázrakem nejsou. Jednak nejsou rozhodně vhodné do domácností, ve kterých jsou malé děti, a potom také musíte počítat s častým čištěním a leštěním skleněného povrchu.

Moderní a útulný design

Líbí se vám moderní design, ale nechcete, aby vaše jídelna působila chladně a industrialisticky? V tom případě máme pro vás řešení ve formě skleněných jídelních stolů, které mají kulatý nebo oválný tvar. A když namísto kovových nohou vyberete dřevěné, zaručujeme vám, že vaše jídelna bude působit moderně a přesto útulně a teple.

jídelní stoly

Skleněný jídelní stůl jako designový kousek

Pro milovníky retro věcí

Poslední jídelní stoly z kategorie „moderní“ jsou vhodné pro milovníky retro věcí. Pokud máte rádi interiérový design z poloviny minulého století, neměl by ve vaší jídelně chybět bílý plastový jídelní stůl se zajímavými liniemi. Doplnit ho můžete vhodně zvolenými jídelními židlemi.

Pokud vás zajímají nejen moderní, ale i klasičtější jídelní stoly, přečtěte si pokračování článku TADY.

1 Comment

Napsat komentář