Jsi tady: Domů » Bydlení a zahrada » Jaké jídelní stoly se hodí do vaší jídelny? (2. část)

Jaké jídelní stoly se hodí do vaší jídelny? (2. část)

jídelní stoly

Dopřejte si i vy kvalitní dřevěný jídelní stůl

Vybíráte si nový jídelní stůl do vaší jídelny? V předchozím článku jsme probrali moderní jídelní stoly pro ty, kteří chtějí ze své jídelny udělat jedinečné místo. Teď si ukážeme několik typů pro ty, kteří upřednostňují tradiční styl, materiál a tvar a chtějí, abych jejich jídelna byla v první řadě útulná a až potom moderní a stylová.

Jídelní stoly pro milovníky přírody

Řadíte k lidem, kteří jsou konzervativnější a navíc jsou i velkými milovníky přírody? Rádi byste si kousek přírody přenesli do svého domu, do své jídelny? Pak je pro vás tou správnou volbou jídelní stůl vyrobený čistě z masivního dřeva. Takové jídelní stoly nejlépe vyniknou v hranatých liniích, ale je potřeba počítat s tím, že za přirozenou krásu si budete muset připlatit. Sami však musíte uznat, že to stojí za to.

Stolování v kruhu rodiny

Jídelní stoly, které jsou rovněž vyrobeny z masivního dřeva, ale nemají ostré hrany, jsou spíše oblé nebo kulaté, upřednostňují lidé, u kterých je na prvním místě rodina. Oválné nebo kulaté stoly totiž umožňují, aby se všichni, kdo kolem nich sedí, mohli navzájem dívat do očí a povídat si, navozují pocit pospolitosti a soudržnosti – u kulatého stolu můžete mí doslova pocit, že stolujete „v kruhu“rodiny…

Nikdy nevíte, kdo k vám přijde na návštěvu?

Máte kromě rodiny i bohatý společenský život? Chodí k vám často na návštěvu, na oběd či večeři přátele a známí? Pak je pro vás ideálním řešením rozkládací jídelní stůl. U něho můžete pohodlně stolovat jen se svou rodinou anebo ho v případě potřeby roztáhnout a bez problémů k němu usadit 8 – 10 lidí.

Farmářský stůl pro kreativce

jídelní stoly

jidel stoly na posezení v kruhu rodiny

Poslední jídelní stoly, na které se podíváme, jsou tzv. farmářské stoly, které se v posledních letech staly velmi oblíbenými. Představa, že je preferují lidé, kteří si příliš nepotrpí na interiérový design, a je jim v podstatě jedno, jak jejich jídelna vypadá, je však v tomto případě mylná. Jídelní stoly v tomto stylu se totiž mohou kombinovat velmi zajímavě – záleží na každém z vás, jaký styl doplňků zvolíte, zda se zaměříte na rustikální styl anebo na originální spojení moderního a tradičního.

1 Comment

Napsat komentář