Jsi tady: Domů » Bydlení a zahrada » Jídelní stoly – všichni za jedním stolem

Jídelní stoly – všichni za jedním stolem

Asi každý z nás sní o své vlastní jídelně, v níž se jako rodina můžeme denně setkávat při chutném jídle. Někdo si může dovolit velkou a prostornou jídelnu, zatímco jiný si jídelní kout vytvoří přímo v obývacím pokoji nebo v kuchyni. No jak se říká – malá nebo velká, hlavně že je! Základem každé jídelny jsou jídelní stoly se židlemi, přičemž právě od prostoru a počtu členů rodiny záleží velikost stolu. Zohledňovat však třeba při koupi nejen jeho design a velikost, ale i jeho tvar a materiál, ze kterého je vyroben. Současná nabídka je ale natolik bohatá, že si vybere i ten nejnáročnější zákazník.

jídelní stoly

Obdélníkový tvar je nejběžnějším tvarem jídelních stolů.

Jídelní stoly – čím větší, tím lepší!

Při výběru jídelních stolů nás zajímá zejména jejich velikost a tvar. Zcela nejběžnějším typem je stůl ve tvaru obdélníku a hned za ním je kulatý a oválný. Jiné je to už s velikostí. Jak velký by měl být jídelní stůl, abychom za ním měli dostatek místa? Přijdete na to jednoduše – spočítejte všech členů rodiny, plus k nim připočítejte dvě místa navíc pro nečekané návštěvy, přičemž platí zásada, že na jednu osobu je třeba počítat s prostorem minimálně 60 cm. Pokud vám to velikost jídelny dovolí, vyberte si raději větší stůl, protože nemůžete vědět, kdy se vám sejde. Naopak, do rozměrově skromné jídelny, resp. kuchyně jsou vhodnější roztahovací jídelní stoly, které v případě potřeby snadno roztáhnete a získáte tak dostatek místa pro stolování.

jídelní stoly

Jídelní stoly z masivu jsou velmi žádané.

Masivní jídelní stoly

Trendem dnešní doby je dřevo, a to v jakékoli podobě. Dřevěný nábytek má své nepopsatelné kouzlo, krásně voní a svým atraktivním vzhledem zapadne do jakéhokoliv prostředí. Navíc je odolné, stabilní a bude vám sloužit celé roky, co se o jiných materiálech říci nedá. Jídelní stoly z masivu jsou velmi žádané nejen pro jejich krásný design nebo zajímavou kresbu dřeva, ale i pro jejich stabilitu, která je při jídelních stolů více než nutná. Když se jednou rozhodnete koupit kvalitní masivní nábytek, můžete si být jisti, že s ním budete spokojeni opravdu dlouho.

Napsat komentář