Jsi tady: Domů » Bydlení a zahrada » Zelená zahrada ve venkovském stylu

Zelená zahrada ve venkovském stylu

Zelená zahrada – místo, kde roste naše domácí bio zelenina, dozrává sladké ovoce, voní bylinky, přitom kvetou krásné květiny a na zeleném trávníku se blázní děti. Zelená zahrada je místo, kde to žije a kde je radost relaxovat ve stínu košaté stromu nebo si jen tak nasbírat pár sladkých jahod či malin ještě teplých od slunce. Každý, kdo má to štěstí vlastnit tento malý kousek svého ráje, ten pocit velmi dobře zná a ví, že veškerou práci, kterou si zahrádka vyžaduje, mu později stonásobně vrátí, možná právě plným košíkem vyprodukovaného ovoce a zeleniny či kyticí pestrých květů ve váze.

zelená zahrada

Zahrada plná zeleně

Typická venkovská zahrada

Velmi příjemně a romanticky působí zelená zahrada ve venkovském stylu, kde se najde místo na užitkovou část a také na okrasnou. Typickým znakem venkovské zahrady je její soulad s okolím (např. se stylem rodinného domu či sezení v zahradě) a okolní přírodou.Pro venkov je také typická rozmanitost kvetoucích trvalek či keřů, a tak své místo ve venkovské zahradě určitě najdou růže v různých podobách a barvách, levandule, hortenzie, pivoňky, floxy, ale i šeřík či zlatice. Bylinky, které venkovské zahradě dodají podmanivou vůni, by také neměly chybět (např. rozmarýn, šalvěj, máta). Skvělá je i bezinky – během kvetení nádherně voní a zároveň si z jejích květů můžete připravit skvělou osvěžující limonádu, sirup a po usušení je ideální na teplý čaj během zimního chřipkového období. Záhony mohou mít pravidelné i nepravidelné tvary, ale zásadou je ponechat rostlinám dostatečný prostor, aby se mohli rozrůst. Co se týče trávníku, ten by měl spíše připomínat rozkvetlou louku…

zelená zahrada

Venkovská zelená zahrada jako z pohádky

Dekorace, které dodají zahradě správnou atmosféru

Dekorace krásné dotvoří atmosféru pro krásné bydlení a právě zelená zahrada ve venkovském stylu si žádá něco tradiční, např. proutěné koše s muškáty či dřevěnou lavičku. Prostě něco nostalgické, co vám připomene možná právě vaše dětství a prázdniny u babičky.

Napsat komentář