Jsi tady: Domů » Lifestyle » Dětské ponožky především příjemné na dotek

Dětské ponožky především příjemné na dotek

Rodiče by měli dávat velký důraz nejen na výběr dětských botiček, ale také tomu, jaké ponožky mají jejich děti na svých nožičkách. Nejen dětské boty mají svůj význam v procesu zdravého vývoje dítěte. Ponožky a punčošky přicházejí do přímého kontaktu s jemnou dětskou pokožkou. Pokud neumožňují průchod vzduchu, mohou přispívat k nadměrnému pocení nohou. Nebo i následně ke kožním onemocněním či menším odřeninám. Příliš těsné dětské ponožky mohou zase mít až nepříznivý vliv na prokrvení dětských nohou. Jaké ponožky si tedy vybrat? V první řadě platí pravidlo, abychom si vždy před koupí pečlivě přečetli složení konkrétních dětských ponožek.

detske ponozky vcely
Dětské ponožky musí dobře sedět na noze dítěte.

Dětské ponožky pohodlné a příjemné zároveň

     Ponožky musí sedět na noze dítěte. Výrobci používají různé způsoby označování velikostí. Naštěstí jsou dětské ponožky dostatečně pružné a tak odpovídají několika velikostem chodidel. Při koupi ponožek pro děti stojí za to mít na paměti, že jejich naprosto přirozené složení není nejlepší. Mnoho rodičů si vybírá ponožky ze 100% bavlny, aniž by si uvědomovali nevýhody tohoto materiálu. Bavlna snadno absorbuje vlhkost a pod jejím vlivem se často ponožka velmi natáhne a nevrátí se do původního tvaru. Chybí jí potřebná elasticita. Je však dobré, mají-li dětské ponožky obsah alespoň 75% bavlny.

detske ponozky zvirata
U dětí jsou nejvíce oblíbené ponožky se zvířátky.

Ponožky s protiskluzovými prvky

   Pohodlné ponožky jsou takové, které dobře sedí na noze. U dětských výrobků výrobci často specifikují velikosti velmi odlišným způsobem, což stěžuje výběr té správné. Při výběru ponožek je nejlepší řídit se délkou v centimetrech nebo uváděnou velikostí ve věkových intervalech. Většina párů dětských ponožek je tak flexibilní, že mírné podcenění velikosti nemusí vadit.

    Příměsi jiných vláken jsou navrženy tak, aby eliminovaly výše uvedené nevýhody. Například díky přídavku elastanu jsou jakékoli ponožky pružné a přilnou k nohám. Další praktickou výhodou a zároveň i nutností mnoha modelů dětských ponožek mohou být silikonové prvky na patách. Zabrání uklouznutí dítěte hlavně při jeho prvních nejistých pokusech o chůzi. Pro bezpečnost všech malých dětí je dobré a rozumné, mají-li jejich dětské ponožky zabudované účinné protiskluzové prvky.

Napsat komentář