Jsi tady: Domů » Bydlení a zahrada » Lehátko jako povinná výbava

Lehátko jako povinná výbava

Váš vysněný dům již stojí, zahrada je upravena podle vašeho gusta a chybí už jen poslední detail – vybrat to správné vybavení do zahrady. Zahrada totiž není spojena pouze s náročnými pracemi, ale měla by sloužit především k odpočinku. Je to místo, kde si odpočinete na čerstvém vzduchu, naberete nové síly a alespoň na chvíli zapomenete na celý uspěchaný svět. Lehnout si na lehátko, vzít do ruky svou oblíbenou knihu a číst ji pod širým nebem, to je něco, co vás nikdy neomrzí. Zahradní lehátko je pro vaši zahradu a především pro vás prioritou, protože ani židle na terase, či lavička v zahradě vám neposkytne takové pohodlí, jako lehátko. Samozřejmě, je třeba vědět, na co se při jeho koupi je třeba dívat, aby byl pobyt na něm opravdu pohodlný.

lehátko

Odpočinek v exteriéru domu s prvními letními paprsky slunce

Pohodlí nadevše

Abyste si na svém lehátku dokonale oddechli, vsaďte na správnou ergonomii. Polohovatelná lehátka umí rychle a flexibilně měnit polohu podle toho, zda chcete například sedět při čtení knihy nebo raději ležet při opalování v zahradě či u bazénu. Ty lepší mají kromě polohování zádové části i polohování nohou. Některé lehátka mají kolečka pro snadnější manipulaci s nimi, což ocení hlavně ženy. Při koupi věnujte pozornost i materiálu, jeho kvalitě a s tím související náročnost údržby. Abyste si na lehátku užili co nejvíce pohodlí, mělo by být dostatečně dlouhé, ale i široké. Optimální délka je kolem 190cm a šířka 90cm. Oceníte i, pokud se dá lehátko skládat – hlavně, pokud máte málo místa na přezimování zahradního nábytku.

lehátko

Někdo tráví celé léto právě na tomto místě – pohodlně na svém zahradu lehátku

Volba materiálu pro vaše lehátko

Neméně důležitá je i volba materiálu. Nemusíte se bát, že si nebudete mít z čeho vybrat – na trhu najdete dřevěné, kovové, bambusové, ratanové nebo plastové lehátka. Poslední možnost je nejméně šťastná. Nejoblíbenější jsou dřevěné lehátka – hodí se všude, dokonale zapadnou do exteriéru zahrady, jsou odolné a při dobré péči vám vydrží roky. Úskalím je jen ta pravidelná péče, kterou dřevo potřebuje, a to ne každému vyhovuje. Alternativou může být kovové lehátko – zvyknou ho vyrábět s textilním nebo ratanovým výpletem. Oblibě se těší i lehátka z bambusu, které jsou lehké, nenáročné na péči, vypadají luxusně, ale patří k těm nejdražším. Lehátka z umělého ratanu jsou také lehké, nelámou se, na slunci ani po čase nevyblednou, nevyžadují téměř žádnou údržbu a skvěle odolávají povětrnostním vlivům.

Napsat komentář