Jsi tady: Domů » Svatba » Jak si natočit kvalitní svatební video (1. část)

Jak si natočit kvalitní svatební video (1. část)

video

Pro kvalitní svatební video je nutná kvalitní kamera

Svatba je jeden z důležitých momentů, který si chce každý zapamatovat na celý život. Kvůli tomu, aby tyto vzpomínky nevyprchali, se natáčí svatební video, které si můžete pořád dokola pouštět a osvěžovat si tak vzpomínky z vlastní svatby. Na natočení svatebního videa se ve většině případů najímá profesionál – svatební kameraman, ale s trochou praxe a dobrým vybavením by to měl hravě zvládnout i laik/amatér. Pojďme si tedy povědět, co je potřeba k tomu, abyste si mohli natočit kvalitní svatební video.

Výběr techniky

To, že se technika každým dnem vyvíjí kupředu, neznamená, že abyste mohli natočit pěkné svatební video s kvalitním zvukem, potřebujete hned nejnovější videokameru. Jednoduchá HD kamera vám k tomu úplně postačí. Do vybavení však určitě zahrňte i stativ s videohlavou a externí kamerový mikrofon nebo audio rekordér.

Zálohujte si zvuk

Jestliže chcete dosáhnout co nejčistší a nejkvalitnější zvuk, měli byste pouvažovat o investici do audio rekordéru, který zvuk rovněž zálohuje. Nemusíte mít proto obavy, že o něj nějakým způsobem přijdete.

Světelná citlivost kamery

Další důležitou věcí při natáčení videí je světelná citlivost kamery. Ta se označuje jako LUX. Každá kamera má určitou hranici – intenzitu světla, při které je schopná nahrávat obraz. Jestliže má kamera nižší světelnou citlivost, je schopná nahrávat i v horších světelných podmínkách. A právě proto že se svatby často odehrávají v prostorách se špatným světlem pro natáčení, měli byste zvolit právě kameru s nižší citlivostí.

video

Zachyťte všechny důležité momenty

Cvičné svatební video

Jestli ještě nejste v natáčení videí tak zběhlí, určitě byste si měli svoje schopnosti nejdříve otestovat na svatební zkoušce/nácviku. Tak totiž jednoduše zjistíte, zda nemáte problémy se světlem, mikrofonem a rovněž si nacvičíte jak držet kameru bez toho, aby vám někdo blokoval výhled a podobně. Další důležitou věcí je, abyste připomínky na vaši osobu nebrali negativně, ale naopak je lepší si je vyslechnout po zkoušce, než se začne točit naostro.

B-roll záběry

Pro dosažení profesionálnějších záběrů můžete využít B-roll záběry. Potřebujete pro to použít stativ s videohlavou a natočíte si několik záběrů v exteriéru, budovu, výzdobu, jídlo a podobně. Pro doplnění těchto záběrů můžete svatbu začít natáčet už před jejím začátkem, můžete natočit příchod svatebních hostí a tak dále.

Více v pokračování tohoto článku.

1 Comment

Napsat komentář