Jsi tady: Domů » Svatba » Jak natočit kvalitní svatební video (2. část)

Jak natočit kvalitní svatební video (2. část)

video

Pred oficiálnym začiatkom je potrebné urobiť video test

V první části tohoto článku jsme si řekli, že abychom mohli natočit kvalitní svatební video, nemusíme být hned profesionálem. Stačí nám správná technika a nějaké zkušenosti. Pojďme si tedy říct další věcí, které nám pomohou k úspěchu.

Zvukový test

Abyste si byli doopravdy jistí, že svatební video má dobrý zvuk, je dobré, že si před oficiálním začátkem události otestujete. Na místo konání byste se proto měli dostavit alespoň o 2 hodiny dříve. Je důležité, abyste si stihli všechno vybalit, nastavit a vyzkoušet. Budete tak mít dostatek času, abyste eliminovali problémy, které se mohou vyskytnout. Abyste zvuk během nahrávání mohli lépe kontrolovat, můžete použít i sluchátka. U bezdrátových mikrofonů a audio rekordérů však tuto možnost mít nebudete.

Spolupracujte

video

Dbajte na to, aby vám nič neuniklo

Aby byli svatebčané se svatebním videem spokojení, spolupracujte s nimi a následujte jejich pokyny. Na zachycení všeho podstatného totiž máte pouze jednu příležitost, takže se opravdu ujistěte, že vám a vaši kameře nic neunikne. I samotný svatební nácvik vám pomůže získat představu o tom, jak bude program na svatbě vypadat. Také si pamatujte, že při natáčení video velmi důležitá předvídavost.

Možnosti kamery

Využijte možnosti kamery a pomocí přibližování a zaostření zachyťte všechny důležité momenty, emoci nevěsty a ženicha, rodičů a hostí.

I když vám kamery dávají možnost použít různé speciální efekty, zpomalené záběry, přidávání titulků a podobně, vy byste se měli soustředit hlavně na průběh svatby, novomanžele, svatební kapelu a bavící se hosty. Soustřeďte se tedy na svoji práci, aby se nestalo, že vám něco unikne. Krátký sestřih vybraných nezapomenutelných momentů a další podobné animace můžete do videa přidat dodatečně.

Finální úpravy a doporučení svatebního videa

video

Svatební video na DVD

Ukončením svatebního ceremoniálu se končí i nahrávání svatebního videa. Nyní následuje jeho editace, nahrání na DVD a s tím související příprava obalů. Na finalizaci své práce byste si měli dát doopravdy záležet. Týden by vám na toto všechno měl úplně stačit. Nezapomínejte však, že svatební video byste měli novomanželům doručit včas. Svoji reputaci si budujete nejen kvalitou ale i dochvilností.

Doufám, že vám tento stručný návod pomohl a získali jste alespoň přibližnou představu o tom, jak se svatební video natáčí, na co všechno byste si při tom měli myslet a co si zabezpečit.

Hodně štěstí.

1 Comment

Napsat komentář