Jsi tady: Domů » Svatba » Vesta na svatbu 4x jinak – frak, žaket, smoking a oblek

Vesta na svatbu 4x jinak – frak, žaket, smoking a oblek

vesta

Vesta pro ženicha – jaká je vhodná na svatbu?

Svatba si vyžaduje nejenom dokonalé oblečení pro nevěstu, ale i pro ženicha. Na tuto skutečnost se bohužel mnohdy neklade příliš velký důraz. Většina budoucích novomanželů klade největší důraz na to, aby outfit ženicha ladil k outfitu nevěsty, ale to není jediné, co je potřeba dodržet. Existují totiž i jiná pravidla, která je potřebná při jeho výběru dodržovat. Největší dilema bývá, zda si na svatbu vzít frak, žaket, smoking nebo oblek. Jaký je mezi těmito typy rozdíl a jakou správnou vestu si k danému typu vybrat, vám blíže přiblížíme v následujícím článku.

Frak na luxusní svatby

Frak je velmi specifickým slavnostním oblečením, protože je určený především na večerní nošení. V případě, že byste si chtěli frak obléct na denní nošení, je přípustný pouze v případě audience u prezidenta nebo v případě svatby. Pokud se ženich rozhodne obléct si frak na svatbu, je velmi důležité, aby si frak oblékli i ostatní muži, kteří se svatby účastní a to, přiznejme si, může být mnohdy problém. Vesta k fraku by měla být bílé barvy a měla by mít výstřih ve tvaru „V“. Rovněž košile i motýlek by měly být bílé barvy.

Žaket – zlatá střední cesta?

Žaket je jakousi obdobou fraku. Hlavní rozdíl mezi žaketem a frakem je ten, že žaket je na rozdíl od fraku přijatelné nosit i přes den a nejen v noci. Další výhodou žaketu oproti fraku je, že k žaketu nemusíte nosit čistě bílou košili. Doporučuje se ale volit jemnější odstíny košile jako například béžovou. I co se doplňků týče, pravidla nejsou tolik přísná jako u fraku. Můžete si tudíž vybrat vzorovanou kravatu, motýlka nebo tzv. askot.

Smoking na svatbu

vesta

Bílá vesta? Proč ne?

Smoking se sice nepovažuje za společenské oblečení vhodné na svatbu, ale i navzdory tomu se na takové události velmi často nosí. Je to zapříčiněno tím, že působí elegantněji než klasický pánský oblek. Hodí se k němu smokingová vesta, která musí být jednoznačně černá s hluboce vykrojeným výstřihem a černý motýlek.

Když oblek, tak i vesta

Oblek je zřejmě nejčastějším společenským oblečením nošeným muži a to platí i pro svatby. Na svatbě se však na rozdíl od ostatních událostí vyžaduje, aby jeho součástí byla i vesta. Vesta spolu s oblekem tak totiž působí slavnostněji a elegantněji. Barevné kombinace kvarteta oblek – košile – vesta – kravat nejsou nějak stanoveny. Výběr závisí od vkusu ženicha a nevěsty. 🙂

Napsat komentář