Jsi tady: Domů » Bydlení a zahrada » Stěny – základ každého obývacího pokoje

Stěny – základ každého obývacího pokoje

obývacie steny

Moderní look vaší obývací stěny

Centrem každého bytu či rodinného domu je obývací pokoj. Je to místo, kde se celá rodina potkává, relaxuje, odpočívá a zároveň je to místo, kde přijímáme návštěvy, organizujeme posezení s přáteli nebo rodinné oslavy. Jedním z nejdůležitějších součástí každého obývacího pokoje jsou určitě stěny a sedací souprava. Proto je potřeba při výběru obývací stěny dbát na design, funkčnost a kvalitu.

Podle čeho vybíráme obývací stěny?

Obývací stěny musí už na první pohled vypadat pěkně, musí být praktické, účelné a snadno udržovatelné. Výrobci nabízejí obývací stěny v těch nejrůznějších provedeních a to ať už se jedná o celek, nebo pouze o jednotlivé komponenty, které si můžete podle své libosti a svého vkusu sestavit a nakombinovat. Další možností jsou obývací stěny vyrobené přesně na míru. Tato možnost se poslední dobou stává čím dál tím více populární a to hlavně v případě menších bytů, kde by je hledání obývací stěny problémem. Obývací stěna totiž musí do obývacího pokoje přesně zapadnout a nesmí zabírat mnoho prostoru.

Obývací pokoj by měl celkově působit příjemným a útulným dojmem. Všechny kusy nábytku v obývacím pokoji by spolu i s doplňky měly působit harmonicky a uceleně. Výrazně se nedoporučuje kombinovat různé styly. Způsobí to potom chaos. Pokud máte obývací pokoj spojený například s jídelnou, je důležité, abyste vybrali takovou obývací stěnu, která bude ladit s oběma částmi místnosti.

Jaké obývací stěny najdeme na trhu?

obývacie steny

Obývací stěny od slovenského výrobce

Obývací stěny si můžete vybrat v mnohých provedeních laminátem počínaje a přírodní dýhou a masivem konče. Masivní dřevo je tou vůbec nejdražší variantou. Na druhou stranu však taková obývací stěna působí útulně a jedná se o nekvalitnější možnost. Velkou výhodou masivu (borovice, smrk, buk) je i zdravotní nezávadnost, nadčasovost, kouzlo přírodního materiálu a využití kdekoliv. Dřevu nejvíce škodí kolísavá vlhkost.

Velmi častým prvkem obývacích stěn jsou zrcadla. Právě tento prvek dodá celkovému vzhledu na originalitě, jedinečnosti a eleganci. Sklo zrcadel nemusí být nutně transparentní, ale například i matné, neprůhledné nebo barevné. Ovšem nábytek není jediným vybavením vašeho obývacího pokoje, který mu dokáže dodat pocit útulnosti a bezpečí. Dalšími vhodnými prvky, které mají stejné nebo podobné vlastnosti jsou například polštářky na sedačce, záclony, případně jiné doplňky.

Napsat komentář