Jsi tady: Domů » Cestování » Škola v přírodě v Nitranském kraji

Škola v přírodě v Nitranském kraji

Škola v přírodě

Škola v přírodě je pro děti novou zkušeností

Škola v přírodě v Nitranském kraji se nese hlavně v duchu seznámení kulturního dědictví této oblasti a koupání, protože se zde nenachází příliš mnoho míst, kam by se daly dělat např. túry, ačkoli pár se jejich jistě také najde. Každopádně, zejména pro školy, které sídlí v této oblasti to může být skvělá alternativa, protože žáci nemusí cestovat daleko a zároveň budou mít možnost lépe poznat okolí svého města. V našem článku vám nabízíme několik tipů na výlety, které se dají absolvovat, pokud se rozhodnete, že se vaše škola v přírodě bude odehrávat právě v tomto kraji.

Škola v přírodě v pravém smyslu slova

Jedním z nejoblíbenějších výletů, které se dají v této oblasti udělat a díky kterému bude vaše škola v přírodě skutečnou školou v přírodě, je výlet do Arboreta Mlyňany. Arboretum Mlyňany se označuje jako jedno z nejkrásnějších a nejznámějších arboret v celé střední Evropě. Jeho rozloha dosahuje až 67 hektarů a pokud se vydáte na procházku napříč celým jeho areálem po vyhlídkové trase, dohromady projdete asi 4,5 km. Tato prohlídková trasa vede Ambrózyho parkem – nejstarší částí arboreta, ve které se nachází i dominanta tohoto místa – zámeček Štěpána Ambrózy-Migazziho, dále tzv. Severoamerickou, Východoasijskou, Korejskou a Slovenskou plochou.

Hrady, město pod Zoborem či Zubří obora

Dále, pokud se bude vaše škola v přírodě konat v Nitranském kraji, můžete absolvovat i výlety na hrady, v nabídce jsou totiž hned tři – Nitranský, Levický a Topoľčiansky. Procházka nejstarším slovenským městem – Nitrou, by vás také mohla obohatit o nové poznatky, a zajímavá je např. i návštěva Zubří obory, ve které máte možnost na vlastní oči vidět jeden z nejohroženějších druhů zvířat na světě – zubrů.

Koupání a zábava pro vaše žáky

škola v přírodě

Při troše štěstí můžete v nitrianskych horách narazit i na zubra evropského

Pokud se vaše škola v přírodě bude konat v datu od 1.6. do 30.9., můžete se svými žáky navštívit i areál přírodního koupaliště Duchonka, kde dokonce najdete i spoustu možností pro vaše ubytování. Na koupání a vydovádění vašich svěřenců je vhodná i návštěva rekreačního zařízení Margita – Ilona, které se nachází v okolí Levic a nabízí dětem spoustu zábavy v bazénech a na tobogánech.

Napsat komentář