Jsi tady: Domů » Cestování » Divoká dovolená Kréta

Divoká dovolená Kréta

Řecké ostrovy se věru nemohou stěžovat na nedostatek rekreantů. S každoročním nárůstem se těší stále větší oblibě, především Kréta. Dovolená Kréta uspokojí i toho nejnáročnějšího turistu, protože je to místo, kde si každý najde něco pro sebe. Kréta je známá svou divokou krásou, strmými útesy, skalami, staletými olivovníky, ale i pastýři a horskými kozami na toulkách. Tento ostrov skrývá plno různých pokladů – můžete zde obdivovat působivé historické památky a různé architektonické styly. Nebyla by to Kréta, kdyby chyběly pohádkové pláže a moře je tak čisté, že pod jeho hladinou můžete vidět i na několik desítek metrů. Toto dělá z Kréty skutečný ráj pro potápěče.

dovolená Kréta

Dovolená Kréta je pro každého milovníka oddychu.

Dovolená Kréta – slunce, moře a překrásné pláže

Kréta je největším řeckým ostrovem, který nazývají i perlou Středomoří. Je plná srdečných lidí a různých kultur. Lemují ji kilometry romantických pláží a fascinujících zátok. O počasí se bát nemusíte – během hlavní sezóny (od května do konce října) je suché a velmi teplé, přičemž teplota vzduchu se zde pohybuje okolo příjemných 32 stupňů. Slunce na Krétě přitom svítí až neuvěřitelných 300 dní v roce, což z tohoto místa činí jeden z nejslunečnějších ostrovů celého Středomoří. Dovolená na Krétě však není pouze o svítícím slunci, ale i o půvabných horách, údolích a nádherných plážích v celém Středomoří. Tou nejkrásnější pláží je bezpochyby pláž Elafonisi s bílým a růžovým pískem, cedrovými háji a mořem tak mělkým, že se můžete přebrodit i na nedaleký ostrůvek.

dovolená Kréta

Dovolená Kréta – ráj na zemi.

Co byste na Krétě měli vidět?

Dovolená Kréta by nebyla dovolenou bez návštěvy jejího hlavního města Heraklionu. Můžete tam obdivovat největší řecký přístav, katedrálu Saint Minas, Baziliku sv. Marka nebo benátskou pevnost Koules. Udělejte si výlet do Chanie, případně se podívejte na nejznámější naleziště paláce Knossos pocházejícího z minojského období, který patří k největším turistickým atrakcím na Krétě. Zalíbí se vám i turistika do nejhlubší rokliny Evropy (roklina Samaria), která je rájem pro botaniků. Překrásné západy slunce můžete sledovat z laguny Balos nebo si užijete romantickou plavbu lodí po moři. Dovolená Kréta bude zaručeně patřit mezi vaše nejlepší a nejkrásnější!

Napsat komentář