Jsi tady: Domů » Cestování » Maledivy – poslední ráj na zemi

Maledivy – poslední ráj na zemi

Kdyby se vás někdo zeptal, jak by vypadal ráj na zemi, zřejmě většina z nás by si vybavila Maledivy. Maledivy musíte ochutnat, procestovat a hlavně zažít. Pokud jednou v životě navštívíte tuto destinaci, už žádná jiná pro vás nebude dost dobrá, protože nic lepšího a krásnějšího než tyto ostrovy neexistuje – ve vzduchu cítit exotiku, celý rok je tu nádherné počasí a kromě nádherných pláží a luxusu tu toho zažijete ještě mnohem více. Maledivy tvoří několik souostroví sopečného původu – pozůstatky sopek, které obrostly korály a sopečný střed se ponořil do moře. Nad hladinou vyčnívá jen prstenec ostrovů s centrální lagunou.

Ráj na zemi Maledivy

Pokud jednou v životě navštívíte Maledivy, už žádná jiná destinace pro vás nebude dost dobrá.

Ubytujte se nad hladinou

Díky svému sopečnému původu mají Maledivy rozsáhlé mělčiny s dokonale průzračnou vodou. Na těchto místech se dá dokonce ubytovat ve vodním bungalovu – jsou to malé soukromé chatky na pevných dřevěných pilířích, nacházející se jen pár centimetrů nad mořskou hladinou. Přímo z terasy skočíte do moře a šnorchlujete třeba i celý den. Úplným lákadlem je vlastní ostrůvek, protože z více než tisíc ostrůvků je na Maledivách obydlených jen kolem dvě stě. Stačí si tedy udělat malý výlet lodí a můžete strávit den na opuštěném ostrově s rajskými plážemi – prostě sen každého cestovatele.

Maledivy

Díky svému sopečnému původu mají Maledivy rozsáhlé mělčiny s dokonale průzračnou vodou.

Maledivy pod vodou

Nejlepším místem pro potápění a šnorchlování jsou právě Maledivy. Průzračná voda a nádherný podmořský svět k tomu vytvářejí dokonalé podmínky. Právě podmořský svět je to nejkrásnější, co zde můžete vidět a zažít – křehké korály, rybičky všech barev, delfíni, ale i obrovské rejnoky a žraloky. Pokud patříte k začátečníkům, stačí vám potápět se v mělkých vodách, zatímco potápěči s více zkušenostmi se mohou vydat až do hlubin za vraky starých lodí. Přineste si z Malediv pěkné suvenýry v podobě ručně vyrobených předmětů nebo ochutnejte místní speciality skládající se hlavně z ryb a kari koření. Kuchyň je docela podobná té indické, tedy pikantní až pálivá. Okouzlí vás i zdejší obyvatelé – věřte, že takových usměvavých a přátelských lidí jen tak jednoduše nepotkáte.

Napsat komentář