Jsi tady: Domů » Cestování » Škola v přírodě – Bratislavský kraj

Škola v přírodě – Bratislavský kraj

škola v přírodě

Svätý Jur má ve svém okolí všechno, co škola v přírodě potřebuje

Školy v přírodě v oblasti Bratislavského kraji jsou oblíbené zejména pro dva druhy škol – ty, které se nacházejí na středním či východním Slovensku a svým žákům chtějí ukázat i jinou část Slovenska a pak pro ty, které se nacházejí v Bratislavském kraji a nechtějí se svými žáky cestovat příliš daleko.

Pro mnohé je však škola v přírodě spojena s představou lesů, hor a túr, a proto se pro ně zdá Bratislavský kraj jako ne právě nejvhodnější alternativa. My vám však v našem článku chceme nabídnout trochu jiný pohled – čím vás Bratislava a její okolí mohou překvapit a proč by se vaše škola v přírodě měla odehrávat právě zde?

Svätý Jur a Modra – top místa pro ubytování

Nejoblíbenějšími lokalitami pro školu v přírodě v Bratislavském kraji jsou nepochybně obce Svätý Jur nebo Modra, protože v jejich okolí se nachází překrásná příroda pohoří Malých Karpat a zároveň je odsud snadný přístup do více zajímavých míst, kam se můžete vydat se svými žáky.

Malé Karpaty – příroda a túry

Přestože Malé Karpaty nejsou zrovna rozlehlé a vysoké pohoří, stále nabízejí dostatek možností pro turistiku, a právě proto jsou vhodným místem, kde by se mohla vaše škola v přírodě odehrávat. V této oblasti jsou oblíbené zejména vrcholové túry – túry na vrch Záruby, Vysoká zda Vápenná nebo dálková túra od bratislavského Kamzíka ke obci Dobrá Voda. Pokud máte pocit, že by vaši žáci takové túry nezvládli, alternativou může být např. i návštěva Jeskyně Driny.

Škola v přírodě ve znamení poznávání historie, hradů nebo ZOO

Škola v přírodě

V Bratislavské ZOO mohou děti vidět řadu zajímavých zvířat

Oblíbenými místy pro školní výlety v této lokalitě jsou i hrady – hrad Červený Kameň, zámeček v Budmericích či Smolenický zámek. Chcete-li, aby vaše škola v přírodě v Bratislavském kraji zahrnovala i návštěvu našeho hlavního města, můžete zde navštívit Bratislavský hrad nebo hrad Devín. Zážitkem pro vaše žáky bude určitě i bratislavská ZOO, ke které přiléhá DinoPark, ve kterém se nacházejí plastiky pravěkých dinosaurů v jejich skutečných velikostech.

Pokud se tedy rozhodnete, že vaše škola v přírodě bude v Bratislavském kraji, určitě se nemusíte obávat toho, že by jste se zde se svými žáky nudili a neměli co dělat. Na výběr je toho víc než dost, stačí si výlet předem dobře naplánovat a také přizpůsobit věkové kategorii žáků.

Napsat komentář