Jsi tady: Domů » Bydlení a zahrada » Rekonstrukce bytového jádra – zásadní změna pro váš byt

Rekonstrukce bytového jádra – zásadní změna pro váš byt

rekonstrukce bytového jádra

Čeká i vás rekonstrukce bytového jádra?

Původní umakartové konstrukce bytových jader, z nichž se v minulosti budovaly koupelny a toalety v panelákových bytech, se už vůbec nehodí k současným moderním trendům bydlení. Proto je rekonstrukce bytového jádra z původního starého umakartového jádra na moderní zděnou koupelnu obvykle úplně prvním a také nejčastějším typem rekonstrukce starších bytů v původním stavu. Renovace koupelny vyžaduje však komplexní přístup, protože nejen původní bytové jádro je po dlouhých letech používání staré a často i ve velmi špatném hygienickém stavu, ale i samotné potrubí, jako např. rozvody vody a kanalizace, už nutně potřebují radikální výměnu.

Rekonstrukce bytového jádra – výrazný zásah do bytu

Rekonstrukce bytového jádra je zásahem, který musíte ohlásit nejen příslušnému stavebnímu úřadu, ale i správci bytového objektu. Ještě před rekonstrukcí je velmi důležité promyslet si, zda zachováte původní dispozici bytového jádra nebo plánujete i radikálnější změnu dispozice. Na začátku téměř každé větší rekonstrukce jsou bourací práce a tak, aby se mohlo začít s výstavbou nové koupelny, musí se také nejprve odstranit veškerá původní konstrukce. Součástí demontáže je i odpojení všech instalací, které je lepší svěřit odborníkům. V každém případě je rekonstrukce bytového jádra velmi výrazným zásahem do bytu s množstvím různých neočekávaných komplikací a úskalí, takže je často nejlepším řešením ponechat ji na profesionály, kteří již mají s tímto typem úprav určité zkušenosti.

Nové možnosti výstavby koupelny

rekonstrukce bytového jádra

Kdo dnes netouží po moderní koupelně?

Vaše nová koupelna nemusí být bezpodmínečně postavena pouze z klasických těžkých cihel, ale například i z mnohem lehčích pórobetonových tvárnic. Obě tyto možnosti tzv. mokré výstavby se spojují nejen se značným nepořádkem, ale také s delší dobou schnutí na rozdíl od mnohem modernější a velmi oblíbené suché výstavby pomocí sádrokartonu. Rekonstrukce bytového jádra pomocí sádrokartonu je velmi rychlým způsobem jak vybudovat novou a moderní koupelnu pomocí speciální konstrukce, minerální izolační vlny a voděodolných impregnovaných sádrokartonových desek zelené barvy určených právě pro vlhké prostředí koupelny.

Napsat komentář