Jsi tady: Domů » Svatba » Obuv vhodná i na svatbu – jak ji vybrat?

Obuv vhodná i na svatbu – jak ji vybrat?

obuv

Svatební obuv – jak si ji vybrat?

Svatba je dnem, kdy se každá nevěsta chce cítit jedinečně a dokonale. Na tomto pocitu se do značné míry podílí i výběr svatebních šatů, doplňků a hlavně vhodně vybraná obuv. Ta je nevyhnutnou pro pocit pohodlí během celého obřadu i hostiny. Na nohách totiž prostojíte a protancujete téměř celý svůj svatební den. Jak si však vybrat boty tak, aby splnili svojí úlohu na jedničku?

Kdy se vypravit na nákupy?

V první řadě si nákupy s cílem vybrat si svatební obuv naplánujte minimálně měsíc před velkým dnem D. Tak totiž budete mít dostatek času pro případnou reklamaci obuvi z důvodu jejího „rozchození“. Rovněž doporučujeme nákupy dříve v popoledních hodinách (konec konců, to se doporučuje při nákupu jakékoliv obuvi), protože tehdy jsou už nohy po celém dni trochu oteklé a tak si budete moci vybrat lepší velikost vašich bot.

Šaty k obuvi nebo obuv k šatům?

Na to, zda je lepší přizpůsobit svatební obuv šatům nebo naopak, existují dva úplně rozdílné názory. Jeden totiž tvrdí, že je lepší, když už máte zakoupenou svatební obuv, se kterou si půjdete zkoušet svatební šaty – abyste dokázali odhadnout vhodnou délku šatů apod.

Na druhé straně je však určitě omnoho jednodušší sladit svatební obuv ke svatebním šatům a ne obráceně. I když máte svatební šaty dostatečně dlouhé, je velmi důležité, aby k nim vaše boty barevně i materiálově ladili. Barevně v tom smyslu, že například ke sněhově bílým svatebním šatům se určitě nehodí krémová obuv a materiálově tak, že například k saténovým šatům by měli být určitě lodičky ze stejného materiálu. Kontrast ve stylu bíle šaty a červené lodičky však může být právě naopak velmi efektní.

Lodičky, sandály, baleríny… Které si vybrat?

Budoucí nevěsty velmi často trápí i to, zda si jako svatební obuv vybrat lodičky, sandály nebo raději něco, v čem se budou cítit pohodlněji během celého dne, jako například baleríny. No jestli jste na chůzi na vysokých podpatcích zvyklá, pokojně sáhněte po sandálech (ale jen během teplých měsíců, jelikož se do nich určitě nehodí ponožky) nebo po lodičkách. Za ideální podpatek se v tomto případě považují 3-4 cm. Jestli si však chůzi na podpatcích neužíváte a nejste si jistá, pokojně můžete sáhnout i po balerínách nebo si je alespoň vzít s sebou a během svatební hostiny se do nich přezout.

Napsat komentář