Jsi tady: Domů » Bydlení a zahrada » Nakupujte zelený nábytek

Nakupujte zelený nábytek

Jako zodpovědná osoba, která se snaží recyklovat a šetřit energiemi, při koupi nábytku dáte určitě přednost tomu zelenému. Nejedná se samozřejmě o barvu ale o způsob výroby a zpracování materiálu, ze kterého je nábytek vyroben. A když už jsme u toho šetření energií, můžete si pomoci i například vnitřními termo omítkami, které díky svým vlastnostem (tepelné a izolační vlastnosti) patří mezi největší spořiče energií vůbec. Tudíž pokud se rozhodnete pro koupi zeleného nábytku, pomáháte tím chránit naše zem a zároveň tím chráníte i svou domácnost. Protože v případě zeleného nábytku máte zaručeno, že se při jeho výrobě do materiálů nepřidávaly žádné škodlivé chemikálie a jiné nebezpečné látky. V našem dnešním článku vám přiblížíme několik způsobů, jak si můžete zelený nábytek obstarat.

nábytok

Eko-šetrné židle

Kupujte produkty vyrobené z obnovitelných surovin

Bambus je skvělý, rychle rostoucí materiál, který je oblíben hlavně mezi moderními designéry. Nábytek vyrobený z tohoto materiál je stejně stylový jako i dlouhotrvající. Z bambusu se klasicky vyrábějí podlahy nebo i běžný nábytek, který dnes a denně používáte. Je skvělý i do interiéru kuchyně.

Kupujte lokálně vyráběný nábytek

Nákupem doma vyrobeného nábytku si zvolíte tu nejzelenější alternativu, protože nábytek nemusel být importovaný a tím jste snížili svůj podíl na množství vyprodukované energie. Navíc podporujete domácí ekonomiku, co je vždy plus.

nábytok

Kupujte od lokálních domácích kutilů nebo si vyrobte sami …

Nábytek z recyklovaného dřeva je výborná volba

Recyklované dřevo se většinou získává ze starého nábytku, mostů, budov a v podstatě čehokoliv dřevěného. Vhodným zdrojem dřeva, které může být využito na recyklovaný nábytek, je dřevo, které zůstalo po přírodních katastrofách. Takové je vždy označeno a zařazeno do kategorie nepoužitelné, tudíž dostává zelenou k výrobě recyklovaného nábytku. Existuje mnoho druhů výrobců, kdy se každý specializuje na něco jiného. Někteří, jak již bylo zmíněno, používají dřevo po přírodních katastrofách, jiní třeba používají dřevo, které někde naplavila velká voda.

nábytok

Zrecyklované dřevo

Kupte používaný nebo starožitný nábytek

Nákup starožitného nábytku je ta nejjednodušší cesta, pokud se snažíte o zelené zařízení bytu či domu. Pokud i původně nebyl vyroben s ohledem na životní prostředí, jeho nešetrné zpracování, respektive nezpracování, by bylo pro přírodu ještě horší. Proto je tím nejlepším řešením to, když si takový nábytek vezme do bytu někdo nový, kdo se o něj bude starat. Kromě finanční úspory vám takový zachráněný kousek (napr. starožitný stůl) může přinést i nezaměnitelný styl, o který se v současnosti snaží mladí designéři.

Napsat komentář