Jsi tady: Domů » Bydlení a zahrada » Montované rodinné domy – šetří vás i přírodu

Montované rodinné domy – šetří vás i přírodu

Montované rodinné domy či nízkoenergetické dřevostavby, které jsou absolutním favoritem v zahraničí, např. v USA či ve Skandinávii, se už nějaký čas dostávají i do našeho povědomí, někde jste o nich možná četli, případně něco slyšeli nebo si podobný montovaný rodinný dům na klíč dali dokonce zhotovit i vaši známí. A možná momentálně i vy sami zvažujete kromě stavby klasického zděného rodinného domu i možnost upřednostnit montované rodinné domy, které mají hned několik výhod. Mezi největší výhody, které při vašem rozhodování mohou najevo svou důležitost, patří jistě menší časová i finanční náročnost takových montovaných domů, ale i ekonomická úspornost díky zateplení či ekologická šetrnost k životnímu prostředí.

rodinné domy

Montovaný rodinný dům

Montované rodinné domy šetří nejen váš čas, ale i peněženku …

To, co proč jsou momentálně dřevěné montované rodinné domy takovými zajímavými, je zejména možnost získat nové bydlení už během 3 až 6 měsíců, protože přibližně tolik trvá výstavba nového montovaného rodinného domu v závislosti na konkrétním typu konstrukce i náročnosti investora. Sami uznáte, že ve srovnání s novostavbami zděných domů je to velká úspora času a samozřejmě i peněz. Například hrubou stavbu zděného domu se doporučuje nechat alespoň jednu zimu odstát – přezimovat, což v případě montovaných dřevěných domů není vůbec potřeba. V konečném důsledku je tak výsledkem podstatně nižší kupní cena a samotné náklady na koupi takových montovaných rodinných domů jsou někdy až dvojnásobně nižší než u běžných zděných budovách.

rodinný dům

Eko rodinné domy

Montované rodinné domy berou ohled na přírodu

Ekologická šetrnost patří také k přednostem montovaných dřevostaveb, nakolik se při výstavbě využívají zejména ekologické materiály, jako např. dřevo. Nízkoenergetické montované rodinné domy však berou ohled na ekologii a přírodu nejen při výstavbě, ale jsou k ní šetrné i v dalších letech užívání, zejména svou úsporou energií během samotné provozu, což nakonec v podstatné míře snižuje i vaši roční spotřebu, a s tím spojené náklady na bydlení.

Napsat komentář