Jsi tady: Domů » Bydlení a zahrada » Kachlová kamna je pěkná, šetří peníze a prospívá zdraví

Kachlová kamna je pěkná, šetří peníze a prospívá zdraví

kachlová-kamna

Kachlová kamna příjemně zahřeje váš domov

Kachlová kamna je jednou z možností, jak ušetřit náklady na vytápění domu. Velkou výhodou kachliček je to, že do sebe dokážou absorbovat velké množství tepla, které se uvolňuje z ohně a dýmu, a poté ho postupně uvolňovat do prostoru. Kachličková pec totiž funguje na principu cirkulace vzniknutého tepla v průduchových kanálech a tudíž tak neuniká komínem jak u ostatních typů pecí. Takové průduchové kanály mohou vést i do dalších místností a tak může klidně jedna pec vytápět více místností nebo i celý byt. Další velkou výhodou tohoto typu pecí je to, že dokážou zužitkovat až 80% vzniknutého tepla, což je oproti ostatním typům o mnoho více. Z toho vyplývá, že díky vyšší absorpci tepla nemusíte do takové pece tolik přikládat a ušetříte tak na dřevu, které do pícky přikládáte.

Sálání a pozitivní účinky na zdraví

Kachlová kamna vydává teplo především sáláním, tedy vyzařováním tepla. Toto vyzařované teplo se velice podobá na sluneční záření. Teplo z kachliček se šíří všemi směry a postupně zahřívá stěny, okolní předměty a i lidi. Vzduch v místnosti se potom zahřívá z tepla, které vyzařují tyto již ohřáté předměty. Tento druh tepla má pro lidi velmi pozitivní účinky a navíc i vzduch, který je takto ohřátý je pro lidi zdravý. Má totiž optimální vlhkost a pomáhá tak lidem s rýmou nebo prochladnutím a tím, že je i bezprašný velice prospívá lidem trpícím astmatem. Zároveň rozpálené kachličky produkují záporné ionty, které pomáhají při nejrůznějších duševních nepohodách u lidí. Například napomáhají uvolňovat stres, napětí a navozují tak duševní pohodu. Aby toho nebylo málo, zmírňují i revmatické těžkosti.

Kachlová pec přežije i století

Co se financí týče, tak pořízení si kachlové kamny není nejlevnější záležitostí. Pokud však máte dobře postavenou pec, určitě se vám finance investované do ní časem vrátí – to hlavně kvůli úsporám na vytápění. Taková pec totiž může vydržet i několik generací. Stačí se zajít podívat na nějaké hrady a zámky, a právě zde můžete takové kachlová kamna, které stojí na svých místech už po staletí, najít.

kachlová-kamna

Finance, které investujete, se vám časem vrátí

Sežeňte si zkušeného odborníka

Pokud se rozhodnete si takovou pec pořídit, určitě si na projektování a stavbu pece zabezpečte odborníka, který se v oboru vyzná. Její stavba si vyžaduje určité vědomosti a zkušenosti spojené s tímto typem pecí. Jestliže se rozhodnete pro takový druh pece, nechoďte hned za prvním pecařem, kterého najdete v seznamu. Je důležité, abyste si sehnali reference a ověřili si jeho kvalifikace od předcházejících zákazníků toho či onoho pecaře.

Napsat komentář