Jsi tady: Domů » Bydlení a zahrada » Jaké mají být zahradní židle?

Jaké mají být zahradní židle?

zahradní židle

Jaké zahradní židle si vyberete do své zahrady?

Kvalitní zahradní židle jsou výsledkem mnoha vlastností. Investice do kombinace komfortního sezení s pěkným designem a kvalitním materiálem představují dobré rozhodnutí na několik let až desetiletí. Zahradní židle, zahradní lavice nebo lavičky by měly být rovněž dobře udržovatelné, tedy nenáročné na čištění. V dnešní době na trhu najdete velké množství zahradní židlí těch nejrůznějších stylů. Záleží už pouze na vás, jakou si vyberete. A že je tedy z čeho vybírat…

Jak nakupovat zahradní židle?

Prvním kritériem je samozřejmě pohodlnost. Ovšem pohodlnost pro každého z vás znamená něco jiného, proto neexistuje jednotný návod na to, jak si pohodlnou židli vybrat. Jak již bylo zmíněno, pro každého pohodlnost znamená něco jiného – pro někoho je pohodlná tvrdší židle, někdo zase vyžaduje měkčí sezení, které se dá zajistit například pomocí polštářků nebo „podsedáků“. Kompromisem může být vzdušné látkové sezení, které je však náročnější na údržbu.

Co se barev týče, v tomto ohledu máte „volné“ ruce. Záleží na vás, jak chcete zahradní nábytek sladit se zbytkem exteriéru. Můžete si zvolit takovou barvu, která bude ladit se zahradou a se zbytkem vybavení v ní, nebo naopak sáhnout po takovém nábytku, který bude v ostrém kontrastu se zbytkem zahrady. Případně můžete takto kontrastně zvolit doplňky k židlím, jako například polštářky.

Ujasněte si rovněž, jak chcete zahradní nábytek využívat. Zda plánujete na zahradě organizovat velké a časté večeře nebo si jen občas v létě vychutnat kávu s pár stránkami knihy. Toto je opravdu potřebné promyslet, protože podle rozhodnutí zvolíte i kvalitu zahradního nábytku. Samozřejmě platí, že čím kvalitnější materiál, tím je dražší.

zahradní židle

Sladíte své zahradní židle se zbytkem zahrady nebo si vyberete něco kontrastní, co upoutá již na první pohled?

Jaký materiál je vhodný?

Pokud máte jasno v tom, jaký materiál byste chtěli, přečtěte si recenze zákazníků nebo se zeptejte známých, jaký mají s tím či oním materiálem zkušenosti. Prodejci vám samozřejmě nepoví přesně, jaké mají praktické zkušenosti s čištěním nebo co se stalo s nábytkem po tom, co se přes vaši zahradu přehnala bouřka. Takové informace získáte právě z recenzí. Ve všeobecnosti však platí, že čím dražší židle si koupíte, tím déle vám vydrží. S kvalitou samozřejmě klesá i doba potřebná na pravidelnou údržbu zahradních židlí. Například zahradní židle z kovu, cedru nebo proutí vydrží v požadovaném stavu celé roky a to bez vynaložení většího úsilí spojeného s jejich údržbou. Dokonce si i zachovávají své barvy.

Napsat komentář