Jsi tady: Domů » Bydlení a zahrada » Jak si vyrobit sedací soupravu z palet

Jak si vyrobit sedací soupravu z palet

sedací soupravy

Sedací soupravy z europalet – rychle a jednoduše

Zařizujete si svoje první bydlení, už nemáte peněz nazbyt a rádi byste byli „in“? Výrobou sedací soupravy z europalet nejen ušetříte spoustu peněz a budete šetrní k životnímu prostředí, ale budete i tvořiví a originální. Europalety se používají k přepravě zboží, ale mají využití i právě při výrobě nábytku. Takřka za pár hodin si můžete vyrobit svou originální sedací soupravu, a jako bonus – přesně na míru, podle vámi požadovaných rozměrů. Standardně mají europalety rozměry 120 cm x 80 cm a umožní vám vytvořit si různé varianty vašeho sezení. Záleží jen na vás.

Co budete potřebovat

  • Palety
  • Šrouby
  • Brusný papír
  • Barvy, bezbarvý lak na dřevo nebo mořidlo
  • Nožičky nebo kolečka (ty ale nejsou nutné)
  • Molitan (případně i polštáře)
  • Potahovou látku
  • Nůžky, štětec, šroubovák, kladivo, pilku, hřebíky, knoflíky, zipy, … záleží na vaší chuti tvořit

Postup pro výrobu sedací soupravy

sedací soupravy

Vytvořte si pohodlí za levně

Palety seženete ve větších obchodních řetězcích nebo ve stavebninách. Pokud vám je nedají zadarmo, tak za symbolickou cenu určitě. Palety můžete před natíráním, lakováním nebo mořením (záleží na vás, jaký typ sedací soupravy chcete mít – jestli v barvě přírodního dřeva nebo barevnou) přebrousit, povrch potom bude krásně hladký a nebude hrozit, že by se vám zadřela tříska nebo roztrhly punčocháče vaší návštěvě. Pokud už máte palety nalakované a zaschnuté, můžete je začít spojovat dohromady do požadovaného tvaru. Je lepší dělat to na místě, na kterém bude budoucí sedačka stát, ušetříte si tím následnou nelehkou manipulaci s hotovou sedačkou. Sezení na vaší nové sedačce vám zajistí pohodlné matrace. Samozřejmě můžete použít i starší matrace, ale pokud chcete sedačku využívat i na spaní, vyplatí se vám koupit nové, kvalitní matrace. Ty dejte na sedací část, starší můžete použít na opěradlo. Sedačku pak můžete doplnit několika polštáři. Jednak bude sedačka pohodlnější a také bude vypadat lépe, luxusněji. Hotovo? Můžete pozvat první návštěvu.

No a když vás užívání této sedací soupravy omrzí nebo si našetříte peníze na novou z katalogu, jistě se pro tu starou najde v „novém kabátku“ uplatnění jinde v bytě nebo venku. Tak honem do tvoření!

Napsat komentář