Jsi tady: Domů » Bydlení a zahrada » Jak může termo omítka zlepšit naše bydlení

Jak může termo omítka zlepšit naše bydlení

Termo omítka

Termo omítka musí barevně ladit s interiérem

Proč zateplovat a chránit vnitřní stěny našich domů vhodnou termo omítkou? Určitě hlavně kvůli narůstajícím cenám elektřiny, vody a plynu. Jak běžní uživatelé stále více platíme za teplo v našich domovech. A čím víc topíme v našem bytě či domě, tím více zaplatíme na konci topného období. Proto je dobré a rozumné nejen nainstalovat si levný a úsporný systém vytápění, ale také zabraňovat úniku tepla z místností aplikací vhodné vnitřní omítky. Je určitě dobré mít nejen kvalitní plastová okna, ale také zateplené vnitřní stěny termo omítkou. Stěny obývacího pokoje nebo ložnice, které udržují déle teplo a dají se rychleji vytopit, nám šetří naše peníze, a nakonec zpříjemňují každodenní pobyt v bytových prostorech pro nás a naše rodiny.

Proč termoizolační omítky?

Použití termo omítky je jeden ze způsobů zateplení našich domovů. Hlavně díky její izolační schopnosti se drží teplo v domě s mnohem menšími tepelnými ztrátami, takže takto také méně platíme za elektřinu a plyn. Opravdu velkou výhodou je i její velmi jednoduchá aplikace. Nečekají nás žádné zdlouhavé stavební procedury, takže termoizolace je opravdu skvělou investicí pro zlepšení kvality našeho bydlení. Obecně termoizolace je takzvané zateplení, kdy se snažíme snižovat tepelné ztráty unikající přes stěny místností nebo různými netěsnícími dveřmi či okny. Termoizolace nám slouží k tomu, abychom udrželi co nejvíce tepla uvnitř našich domovů. I díky vnitřní termo omítce šetříme za energie, které jsou potřebné k vytopení domů a bytů. Dobře udělaná termoizolace toto teplo zadržuje, tím je mnohem jednodušší vytopení místností. Teplo se déle udrží uvnitř domu a nemusíme tak často topit. Velmi dobrou volbou jsou například termoizolační omítky, které slouží jak k zadržení tak i k udržení tepla.

Termo omítka a její výhody

termo omítka

Vnější termo omítka

Termoizolační omítky jsou opravdu dobrou investicí. Pro toto tvrzení existuje několik argumentů, proč tomu tak je. Vnitřní termo omítky jsou většinou pastovité, takže jsou vhodné k okamžitému použití. Taková omítka odráží a současně i pohlcuje teplo, čímž se snižují náklady na vytápění a chlazení. Termo omítka je mnohem lehčí než běžná omítka. Je to také vynikající ochrana proti povětrnostním vlivům a znečištění. Vnitřní termo omítka zvyšuje ochranu proti plísním a řasám. Ideální je i pro velmi namáhané interiérové stěny ve skladech a prodejnách. Stručně jsme se zmínili jen o několika výhodách, které termoizolační omítky mají. Možná je ani mnohem víc nepotřebujeme.

Napsat komentář