Jsi tady: Domů » Bydlení a zahrada » Interiéry v moderním, luxusním nebo vesnickém stylu

Interiéry v moderním, luxusním nebo vesnickém stylu

interiéry

Je vám bližší romantický venkovský styl?

Interiéry – místa, kde žijeme a kde se snažíme vytvořit příjemný prostor pro sebe, partnera, rodinu, ale i přátele či známe, kteří k nám přijdou na návštěvu. Ať už je interiér vybaven jakkoliv, vždycky v něm můžeme najít určitou hodnotu vypovídající o stylu majitele a jeho identitě. Než se dáte do zařizování bytu v nějakém stylu, je důležité, abyste si uvědomili, jaký styl je váš oblíbený. Není nutné zbrkle vybavovat byt v nějakém stylu, který vám není blízký, jen proto, aby to prostě bylo. Je opravdu důležité všechno si důkladně promyslet.

Moderní interiéry

Velmi často se lidé nechají unést vlnou současného trendu. Je tomu tak proto, že je to aktuální, moderní a navíc v obchodech nejdostupnější.

Romantika ve vesnickém domě

Velmi oblíbený je stále i vesnický styl bydlení. Útulnost a neformálnost jsou prvořadé pro interiéry zařízené v takovém romantickém stylu. Pokud si přejete, aby váš interiér vypadal nebo připomínal vesnické prostředí, můžete ho vyzdobit nebo do něj zakomponovat nejrůznější dřeva, proutky, kameny, tkané koberce, proutěné košíky a podobně. Neutrální barvy doplňují jemné pastelové odstíny fialové, růžové, zelené nebo žluté. V kuchyni rozvěšené nádobí, sušené bylinky, levandule – ano, i to je vůně a romantika vesnice.

interiéry

Nebo interiéry s luxusním zařízením?

Luxus, originalita, jedinečnost

Interiéry s nádechem luxusu je mezi lidmi rovněž populární. Ovšem už to není takový levný špás, tudíž si ho nemůže dovolit každý. Lidé, kteří se rozhodnout pro tento styl interiéru tím dávají jasně najevo, že ho chtějí odlišit od ostatních interiérů a dodat mu tak trochu jedinečnosti. Mohou k tomu dopomoci například luxusní kousky nábytku z masivního dřeva, zrcadel, uměleckých děl nebo nádherných křišťálových lustrů. Nezapomínejte však na to, že pokud se rozhodnete pro luxusní nábytek, musíte tomu přizpůsobit i zbytek vašeho bytu. Materiálem, který můžete použít, protože působí luxusně, je například exotické dřevo, mramor, kůže nebo satén.

Pokud jste nenašli zalíbení v žádném konkrétním stylu bydlení a ani klasika vás příliš neoslovila, můžete si vytvořit vlastní styl bydlení, díky kterému bude ještě více jedineční. V takovém případě neexistují žádná pravidla a vy si můžete smíchat a nakombinovat prvky, jaké budete chtít. Pokud se rozhodnete pro takovouto možnost, je důležité, abyste měli alespoň špetku estetického cítění. Aby se nestalo, že zkombinujete věci, které se k sobě nebudou hodit a podobně. Jestliže si na to netroufáte, další možností je poprosit profesionálního interiérového designéra, který vám určitě rád pomůže a byt vám zařídí tak, abyste se v něm cítili příjemně a pohodlně.

Napsat komentář