Jsi tady: Domů » Bydlení a zahrada » Co obnáší rekonstrukce bytového jádra?

Co obnáší rekonstrukce bytového jádra?

Rekonstrukce bytového jádra je záležitost, na kterou se mnoho lidí někdy odhodlává i delší dobu. Je to hlavně kvůli nákladům, které si rekonstrukce, použití izolačních omítek a nákup nového zařízení koupelny vyžaduje.

Trn v oku jménem umakart

Rekonštrukcia bytového jadra

Umakart

Pro rekonstrukci jádra se rozhodují hlavně lidé, kteří mají staré bytové jádro pravděpodobně z umakartu, tedy materiálu, který byl kdysi na stavbu koupelen a WC hojně využíván. Velkou výhodou tohoto materiálu je šetrnost.

Na rozdíl od zděných stěn je stěna umakartová menší a tedy zabere méně prostoru. Nevýhodou je však nepěkný vzhled, a právě proto se mnoho lidí rozhodne pro její odstranění. Velké množství lidí se rozhodne celou situaci vyřešit tapetami, obklady či kachličkami, které se na umakartu s pomocí dobrého lepidla bez problémů udrží. Nikdy to však nebude vypadat úplně podle vašich představ.

Zavolejte si odborníka

Rekonstrukce bytového jádra

Odborníci zvládnou rekonstrukci bytového jádra a jiné úpravy „levou zadní“

Rekonstrukce bytového jádra však není pouze o kosmetické úpravě. Při rekonstrukci se doporučuje vyměnit i rozvody vody a kanalizaci, která už většinou ve starých bytech dosluhuje. Právě kvůli všem těmto aspektům se doporučuje najmout si na tuto práci odborníky. Kromě toho může při odstraňování umakartu dojít k porušení statiky nebo k dalším problémům, které by mohly způsobit vážné problémy.

To je další důvod k tomu, proč si najmout specializovanou firmu, která má zkušenosti a ví, jak se v podobných situacích zachovat. Navíc vám takový odborník dokáže poradit ohledně materiálů či jiných doplňků, které se při rekonstrukci doporučují.

Průběh rekonstrukce

Když se mění staré umakartové jádro za nové zděné, je potřebné postavit nové zděné stěny, položit podlahovou krytinu, ukotvit a připojit sprchový kout nebo vanu, umyvadlo, pračku a toaletu. Toaleta může být součástí koupelny nebo být umístěná v samostatné místnosti. Při rekonstrukci je rovněž potřebné spravit elektroinstalaci neboli vyměnit staré kabely za nové.

Jak dlouho trvá a kolik stojí rekonstrukce bytového jádra

Rekonstrukce bytového jádra trvá přibližně 5-10 dní. Délka trvání závisí hlavně od toho, zda se jedná o kompletní rekonstrukci nebo o rekonstrukci částečnou. Cena rekonstrukce bytového jádra závisí rovněž od toho, zda se jedná o celkovou nebo částečnou a dále od toho, jaké materiály jsou na rekonstrukci použity. Pokud se tedy rozhodnete, že chcete zrekonstruovat své bytové jádro, počítejte s tím, že budete muset našetřit zhruba 3000 – 4000 Eur. V případě, že se rozhodnete pro luxusnější rekonstrukci, připravte se na to, že to může stát i více.

Napsat komentář