Jsi tady: Domů » Cestování » Cestujeme do Ruska – Víza do Ruska

Cestujeme do Ruska – Víza do Ruska

Rusko je krajina, která nabízí nezapomenutelné zážitky. Turisti obvykle cestují za kulturou, uměním a architekturou. Ve všeobecnosti platí, že v Rusku najdete všechno – teplé moře, studené moře, velehory, dlouhé nížiny a stepi, obrovské jezero, oblast věčného sněhu a ledu. Samozřejmě, že mezi cestovatelskou veřejností kolují různé mýty, ale většinu z nich vyvrátí už první hodina pobytu v této krajině.

Víza do Ruska

Na cestovaní do Ruska budete potřebovat víza

Jak cestovat do Ruska?

Dopravit se sem můžete například i vlakem. V případě, že však nechcete strávit dva dny ve vlaku a procházet velkým množstvím kontrol, zarezervujte si včas letenky. Turisti si letenky kupují většinou do Moskvy, hlavního města, kde svoji cestu většina z nich začíná. Mezi největší moskevská letiště patří Domodedovo, Šeremetevo nebo letiště Vnukovo. Taková cesta letadlem do Moskvy trvá přibližně 2,5 hodiny. V Moskvě můžete obdivovat Kremeľ, palác Chlebnyj kvas, ochutnat místní speciality a vychutnat si atmosféru města. Z Moskvy si potom můžete zarezervovat letenky do Petrohradu, kde můžete pokračovat ve vaší poznávací cestě.

Víza do Ruska

Prvním krokem při plánování výletu do Ruska je vyřízení si víza. To bohužel není příjemná ani levná věc. O víza do Ruska můžete požádat v pondělí, středu nebo pátek na konzulárním oddělení v Bratislavě. Poplatek za vydání víz je 35 Eur a samotná víza vám vydají do 10 dní s platností na 30 dní s jedním nebo dvěma vstupy.

Pro úspěšné schválení žádosti o víza do Ruska budete potřebovat pas platný minimálně 6 měsíců po vypršení platnosti víza, vyplněný a osobně podepsaný dotazník s fotkou (3,5 x 4,5 cm). Tento dotazník můžete vyplnit i na ruském konzulátu podle předlohy. Tím se vyhnete zbytečným překlepům. Dále potřebujete voucher a Potvrzení o přijetí zahraničního turisty. Tyto doklady vám vydá slovenská cestovní kancelář nebo musíte požádat ruskou cestovní kancelář, která vám toto potvrzení za poplatek vystaví. Posledním dokladem pro úspěšné získání víza je kopie o zaplacení cestovního pojištění po celou dobu pobytu. Pokud si toto všechno nechcete vybavovat sami, může to za vás udělat slovenská cestovní kancelář Vzlietni. Při poskytnutí základních informací vám tato cestovní kancelář vyřídí všechny „papírovačky“ a veškerou dokumentaci.

Při cestě do Ruska si nezapomeňte udělat dvě nebo tři kopie všech vašich cestovních dokladů včetně letenek a pasů, kvůli možné krádeži.

Napsat komentář