Jsi tady: Domů » Zábava » Tvorba web stránek – vyvarujte se Flash doplňků!

Tvorba web stránek – vyvarujte se Flash doplňků!

tvorba web stránek

Tvorba web stránek – každý grafik by měl vědět, čemu se při ní určitě vyvarovat!

Na internetu sice najdete množství článků o tom, jak by měla vypadat tvorba web stránek, avšak, což je dost alarmující, zde nenajdete dostatek článků o tom, jak by tvorba stránek vypadat neměla! Mnozí, i zkušení, webdesignéři se totiž často dopouští těch samých chyb. Sice se třeba nejedná o chyby velké, ale v případě, že chcete stránky perfektní, musíte se jich vy nebo vaši webdesignéři vyvarovat. Jaké stránky jsou tedy úplným postrachem pro internetové uživatele a jak se vyvarovat chyb, abyste se nestali také vlastníky jedněch z nich? Odpovědi na tyto otázky naleznete v našem článku.

Tvorba web stránek, které jsou „100% Flash“

Tvorba webových stránek, jejichž základním stavebním kamenem je Flash, je poměrně častým řešením. Je pravdou, že kvalitní Flash stránky mohou mít zajímavý a originální design, avšak na druhou stranu, v určitých případech pro vás mohou takové stránky znamenat problémy. Jedná se sice o stránky, které vypadají krásně, ale tato krása jde na úkor jejich ovladatelnosti. Běžní méně zkušení uživatelé internetu mohou mít problém s jejich ovládání. Navíc jsme ještě nemluvili o tom, že v případě starších počítačů mohou být tyto stránky načítávány velmi pomalu.

Myslete i na Google…

Tvorba webových stránek pomocí „Flash způsobu“ je pro vás nevýhodná i z jiného důvodu – nemáte zde žádný prostor pro textová pole, která jsou mimořádně důležitá pro indexování internetových vyhledávačů. Proto je v případě takových stránek běžnou záležitostí, že je Google nebo Youtube vůbec nenajdou.

Animace zaručeně odplaší vaše zákazníky

Flash je velmi oblíbený i pro vytváření „celoplošných“ animací na webových stránkách. Ani taková tvorba však není tou nejšťastnější volbou. Je potřeba uvědomit si, že lidé vaši stránku navštěvují proto, aby z ní získali potřebné informace – ať už o vás nebo o produktech, které nabízíte. V momentu, kdy se jim namísto plnohodnotné stránky zobrazí 30 sekundová animace, ztrácejí zájem a stránku vypínají.

Ani Flash navigace není výhrou…

No a do třetice… Tvorba web stránek, na kterých je Flash navigace. Opět – taková navigace poskytuje velmi lákavý a sofistikovaný webdesign pro vaši web stránku. Avšak když odhlédneme od toho, že návštěvníkům stránky se s ní nemusí pracovat dobře a její ovládání nebude nejjednodušší, velkou nevýhodou je určitě indexování ve vyhledávačích. Indexování web stránek, které obsahují Flash navigaci je totiž o mnoho pomalejší a náročnější, než v případě jiných stránek.

tvorba web stránek

Víte, jak by měl vypadat skutečně moderní webdesign?

Napsat komentář