Jsi tady: Domů » Firma » Co mají společného offshore společnost a daňový ráj?

Co mají společného offshore společnost a daňový ráj?

Společnost, která je založena a aktivní v takzvaném daňovém ráji se nazývá offshore společnost. Taková společnost může být založena nejen na nějakém zámořském ostrovním státě, ale klidně i v Evropě nebo kdekoli jinde na světě. Bylo by však rozumné ještě před založením offshore společnosti popřemýšlet, za jakým účelem a ve kterém offshore centru chcete působit. Offshore firmy založené v daňových rájích poskytují mnoho výhod – například takovou anonymitu vlastnictví nebo výhodnější daňové podmínky pro vaše podnikatelské aktivity a konečné výsledky.

offshore společnost

Lepší podmínky pro vaše podnikatelské aktivity zabezpečí založená offshore společnost.

Offshore podnikání ve finančních centrech

Existuje něco jako seznam zemí, které jsou předními offshore finančními centry a mají charakter daňového ráje. Offshore jurisdikce má jednu velkou výhodu – diskrétnost a anonymita jsou zaručeny. Momentálně jsou tisíce offshore společností a různých daňově zvýhodněných firem, které využily nabídku offshore země pro své jednoduché a levné založení a offshore podnikání. Mnohé země z daňového ráje mají určité společné prvky – pojďme se na jejich charakteristiku podívat blíže.

Offshore bankovnictví a jurisdikce

Zmíněné offshore centra a státy kdysi v dávné minulosti patřily k britským koloniím a místní právní řád vychází z dobře čitelného anglosaského práva. Všimněte si, že offshore společnost je velmi často situována v ostrovních zemích, kde nechybí vynikající úroveň infrastruktury, ale i vysoká úroveň bankovnictví a absence devizových omezení. Charakteristické pro daňový ráj je liberální podnikatelské prostředí a právní klima s minimem zásahů ze strany úřadů do podnikatelského fungování offshore společnosti a offshore bank.

offshore společnost

Offshore společnost a offshore bankovníctvi přináší mnoho výhod.

Offshore společnost – anonymita

Prioritou v offshore centrech je zachování diskrétnosti a anonymity. Jako příklad uvedeme Gibraltar nebo Normanské ostrovy v Evropě, karibské lokality v Americe nebo Singapur, Labuan a Hong Kong v Japonsku. To, že se stává offshore průmysl stále atraktivnější se odráží na rostoucí atraktivnosti mnoha offshore lokalit, které neustále liberalizují a modernizují svůj právní systém.

Napsat komentář