Jsi tady: Domů » Zábava » Kouzelník pro každou příležitost

Kouzelník pro každou příležitost

Chystáte nějakou akci, jedno zda se jedná o narozeninovou party pro děti, vaši oslavu, svatbu nebo firemní večírek? Přemýšlíte nad tím, jak udělat program takové akce zajímavějším a obyčejná kapela nebo DJ vám nestačí? Dobrou alternativou může být kouzelník. Je však velmi důležité, abyste si vybrali toho pravého. Výběr totiž nemusí být vůbec jednoduchý, ale pokud chcete, aby vaše akce dopadla na jedničku a aby kouzelník pobavil, musíte jeho výběru věnovat dostatek času. Jaká jsou tedy kritéria, podle kterých byste měli kouzelníka vybírat?

kouzelník

Přemýšlíte jaký program udělat pro děti na oslavu? co takhle kouzelník?

Není kouzelník jako kouzelník

Toto je základní pravidlo, na které nesmíte při vybírání zapomenout. V dnešní době, kdy je kouzelníků opravdu mnoho, se vám může stát, že se vám zalíbí kouzelník, který je amatér. Toho vám však nedoporučujeme, protože se může stát, že nenaplní vaše očekávání. Jak tedy poznat, že se jedná o kouzelníka amatéra? Postačí vám přečíst si reference na jednotlivce. Buď si můžete nechat poradit od kouzelníka, kterému důvěřujete, například kterého znáte, nebo si necháte poradit od ostatních lidí, kteří mají s takovým výběrem zkušenosti.

Důležitější než triky je show!

A v čem se takový kouzelník amatér liší od kouzelníka profesionála? Jedním z charakteristických znaků může být například šířka repertoáru. Profesionálního kouzelníka poznáte podle toho, že má rozmanitý repertoár, ale triků předvede tak akorát, aby se publikum nezačalo nudit. Naopak amatérský kouzelník se bude snažit zaujmout a začne předvádět velké množství kouzel. Rovněž může nastat situace, že předvede kouzel málo, nebo že kouzla nebude předvádět dokonale. V obou těchto případech se však publikum může začít nudit a výsledný efekt z kouzelníka nebude takový, jako jste očekávali.

kouzelník

Kouzelník nemusí být zábavou pouze pro děti ale i pro dospělé na firemní akci

Svatba, dětská oslava nebo firemní večírek?

Druhá věc je, že ne každý kouzelník se hodí na jakýkoliv typ akce. V nabídce najdete kouzelníky, kteří nabízejí programy určené spíše pro děti, ale i takové, kteří jsou vhodní výhradně pro dospělé. To byste měli zjistit na jejich stránce, případně při osobní schůzce s kouzelníkem. Vždyť přece určitě nechcete na firemní akci kouzelníka, který bude z balonků modelovat zvířátka nebo aby na dětské oslavě rozpůlil svoji asistentku.

Na výběr jsou iluze nebo přímý kontakt s publikem

Jaká kouzla má kouzelník v zásobě? To záleží pouze na publiku, které ho bude sledovat, ale i na tom, kde se bude vystoupení odehrávat. Pokud jde totiž o menší události, například svatby nebo rodinné oslavy, kouzelník by měl mít připravené spíše triky, při kterých aktivně komunikuje s publikem. Při akcích, kde kouzelník vystupuje na pódiu, jsou zase spíše vhodnější různé iluze a triky.

Napsat komentář