Jsi tady: Domů » Zábava » Flobertky – jednoduché, praktické a spolehlivé zbraně

Flobertky – jednoduché, praktické a spolehlivé zbraně

Hledáte zbraň pro rekreační nebo sportovní účely? Praktické, spolehlivé a jednoduše ovládatelné? Vyzkoušejte flobertky, které vás jistě nezklamou. Flobertky jsou střelnou zbraní určenou pro typ náboje s okrajovým zánětem (flobertky mají úderník mimo svou osu), a tedy patří do nižší výkonové kategorie, dokonce i s nižší maximální silou střely jako u vzduchovky, protože tam je povoleno dvakrát větší maximum až do 16 J. Vyrábějí se převážně jako revolvery, ale jsou také k dispozici i jako dlouhé zbraně – pušky. Jsou to aktivní zbraně vhodné pro volný čas a bez potřeby zbrojní licence (podmínka je pouze 18 let).

Revolver ráže 4mm je určený hlavne pre štartovanie pretekov

Za flobertku děkujeme francouzskému vynálezci Luisu N. Flobertovi

Francouzský vynálezce, Luis N. Flobert, se narodil v roce 1819 a považuje se za prvního, kdo vynalezl a vyrobil prakticky použitelný náboj s okrajovým zánětem. Patent, který byl Luisi Flobertovi udělen v roce 1849 za tento typ náboje, byl určujícím mezníkem ve výrobě dalšího střeliva s okrajovým zánětem a i když Luis Flobert právě tento typ střeliva ve své továrně nikdy nevyráběl (spíše se zaměřoval na zbraně), jeho náboje jsou stále používány a zbraně, do kterých jsou určeny, jsou pojmenovány po něm.

Flobertky

Puška typu flobert ráže 4mm pro rekreační účely

Flobertky – nenáročné a méně výkonné zbraně

I když jsou flobertky obecně považovány za nejbezpečnější a nejjednodušší zbraně nižší výkonnostní kategorie vhodné spíše na kratší vzdálenosti, přece jsou to zbraně a podle toho je třeba s nimi i zacházet. Je třeba dodržovat bezpečnost a proto by flobertky nikdy neměly být ponechány bez dozoru, ani nimi nemíříme na jiné osoby nebo mimo cíl. Před každým čištěním, použitím a skladováním vždy zkontrolujeme, zda není zbraň nabitá, stejně jako u všech střelných zbraní.

Napsat komentář