Jsi tady: Domů » Sport » Víte, co je airsoft?

Víte, co je airsoft?

Airsoft je bojová hra velmi podobná paintballu. Hráči jsou vybaveni airsoftovýmia zbraněmi a bojují proti sobě ve snaze zlikvidovat protihráče. Při tomto adrenalinovém sportu se simulují skutečné bojové situace. Airsoft je kolektivní hra a hraje se v terénu, nejlépe v lese nebo na nějakém opuštěném místě se starou budovou. Airsoftové zbraně jsou v podstatě věrnými replikami reálných zbraní, které jsou váhou i provedením s nimi totožné. Opravdu jsou k nerozeznání od těch skutečných! Airsoft může mít různý cíl, záleží na tom, jak se hráči dohodnou. Může jít například o nalezení a deaktivování bomby, obsazení bunkru, vysvobození rukojmí, nebo boj o vlajku – fantazii se meze nekladou.

Airsoft - sport

Airsoft je hra a sport v jednom.

Airsoft vs paintball

Mnoho lidí při slově airsoft automaticky napadne hra paintball. I když se vám to na první pohled může zdát stejné, není to tak. Největší rozdíl je v zbraních a střelivu. Zatímco v paintballu se používají tzv. markery, které se jen velmi vzdáleně podobají reálné zbraně, v airsoftu jsou zbraně věrnými napodobeninami těch skutečných. Co se týče střeliva, paintball asi všichni známe díky barevným nábojem resp. kuličkám naplněnými barvami, které po zásahu nechávají na protihráči flek. Při airsoftu na barvy zapomeňte, střelivem jsou malé a lehké plastové kuličky o průměru 6-8mm, jinak nazývané také BB-čka. Zásah BB-čkami je o dost snesitelnější, než zásah těžkou, želatinovou paintballovou kuličkou.

Airsoftové zbraně

Zbraně v airsoftu

Na trhu najdete mnoho airsoftových zbraní.

Airsoftové zbraně dělíme na tři skupiny, podle toho, čím jsou poháněny – manuální, plynové a elektrické. Nejprve byly nejpopulárnější plynové zbraně, ale dnes mezi špičku patří právě elektrické, které mají vyšší spolehlivost a často i dostřel. Pokud jste airsoft začátečník, vaše první zbraň by měla být manuální. Manuálky jsou nejpoužívanější a nenáročné na údržbu, ale musíte je po každém výstřelu natáhnout, což ne každému vyhovuje a při hře to dost zdržuje. Plynové jsou již o něco lépe, ale i dražší. Jsou poháněny plynem, který se plní do zásobníku přes ventil. Plynová zbraň má na rozdíl od manuální automatické nabíjení po každém výstřelu. Každý vášnivý airsoftový hráč ale nakonec i tak skončí při elektrice. Elektrická zbraň je poháněna akumulátorem s elektromotorem s velkou razancí a přesností. Je nenáročná na údržbu a výhodou jsou i nízké náklady – naopak nevýhodou je vyšší cena, ale jak se říká, za kvalitu se vyplatí připlatit.

Napsat komentář