Jsi tady: Domů » Lifestyle » Pedikúra – i nohy si zaslouží pravidelnou péči

Pedikúra – i nohy si zaslouží pravidelnou péči

pedikúra

Ačkoli se na to často zapomíná, pedikúra a péče o nohy by měla být samozřejmou součástí našich dnů

Asi většina lidí zná pocit těžkých, unavených a bolavých nohou. Přesto právě většina z nás na pravidelnou péči o nohy jaksi zapomíná. Nohy si však zaslouží naši pozornost stejně jako  ruce, pleť, vlasy nebo jakákoliv jiná část našeho těla. Nohy nás přece celý den nosí! Nás a celou váhu našeho těla! Celý den, celý život! Proto si určitě zaslouží náležitou pravidelnou péči a kvalitní obuv. Pedikúra, tedy péče o nohy, má nejen estetický nebo kosmetický význam, do jisté míry má i význam zdravotní, protože právě pravidelná odborná péče o nohy může předcházet mnohým onemocněním nohou.

Pedikúra – mokrá, suchá nebo welness?

Klasická pedikúra je vhodná jak pro dámy, tak pro pány a spočívá v odborném ošetření nohou a péči o ně. Pedikúra může být buď suchá, nebo mokrá.

Mokrá pedikúra, která spočívá v tom, že si nohy namočíte a následně je vám skalpelem odstraňována hrubá a zrohovatělá kůže, už pomalu ustupuje do pozadí.

Oblíbenější v dnešní době je tzv. suchá pedikúra. Ta spočívá v odstranění hrubé a zrohovatělé kůže pomocí přístroje na obrušování, což je k nohám mnohem šetrnější. Suchá pedikúra se provádí výhradně bez skalpelu, což je obrovská výhoda – nemůže dojít k poranění chodidla.

Součástí péče o nohy může být i tzv. welness pedikúra, při které si příjemně odpočinete. Její součástí je i masáž nohou a následný zábal, např. parafínový.

pedikúra

Pedikúra sladěná s manikúrou? Určitě ano!

Pedikúra i v pohodlí domova!

Kromě pravidelné pedikúry prováděné odborníky v salonech byste měli svým nohám věnovat náležitou péči i doma. Dobré je nohy a chodila pravidelně krémovat výživným krémem nebo promašťovat olejem, pomůže to udržet je hladké a měkké. Vynikající je i zábal, který si připravíte tak, že nohy na noc natřete silnější vrstvou mastného krému a natáhnete si na ně bavlněné ponožky. Odměnou vám pak bude příjemný pocit ze zdravé pokožky a nehtů vašich chodidel.

Určitě nám dáte za pravdu, že krásná hladká chodidla a upravené nehty vypadají v letních botách a sandálech mnohem krásněji a půvabněji. A protože se letní sezona pomalu blíží, určitě je čas nad pedikúrou popřemýšlet!

Napsat komentář