Jsi tady: Domů » Lifestyle » Pánský opasek a jeho role

Pánský opasek a jeho role

pánský opasek

Pánský opasek nebyl vždy jen módní doplněk

Dnešní pánské opasky už nemají za úkol pouze držet vaše kalhoty, aby vám nespadly, ale jejich funkce je i estetická – jako módní doplněk ke zvýraznění konečného outfitu. První opasky byly výrobky čistě praktickými a jejich využití by se dalo přirovnat k dnešním dělníkům a jejich páskem plných nářadí, které bylo hned po ruce a přitom nepřekážely při práci a dělník mohl mít volné ruce. Teprve později, po mnoha letech, se začal pánský opasek používat jako módní doplněk, který uměl upoutat pozornost na detail a také z jednoduchého a všedního outfitu udělat něco výjimečného a trendy. Pánský opasek je něco jako bílá pánská košile – měly by být v šatníku každého pořádného muže. V zásadě platí, čím více opasků máte, tím lépe.

Formální pánský opasek

Váš formální pánský opasek – ten, který se nosí jen s oblekem a ničím jiným – by měl být zcela jednoduchý a nenápadný. Měl by mít 2,5 až 3,5 cm na šířku, vyrobený by měl být z kvalitní kůže a nejlépe v černé nebo hnědé barvě. Důvodem je to, že formální opasek pouze diskrétní doplňuje outfit a v podstatě hraje pouze doplňkovou roli k obleku – jeho úkolem není upoutat pozornost. Pásek může mít jemný vzor, jako například nenápadný výplet – ale nic výrazné. Nevhodný je i pánský opasek prošívaný kontrastní nití, něco takového je přípustné pouze při neformálním opasku. A v neposlední řadě si dejte záležet, aby váš opasek ladil s botami a aby neměl příliš velkou přezku.

Pánský opasek na běžné nošení

pánský opasek

Při výběru barvy opasku máte téměř zcela volnou ruku

Při běžném (neformálním) pánském opasku můžete více experimentovat, a tím nepřímo vyjádřit svou osobnost. Šířka opasku zde sice nerozhoduje, ale existuje pár nepsaných pravidel. Například tenké opasky (1,5 až 2,2cm) jsou vhodné pouze pro kalhoty se střihem „skinny“, zatímco širší opasky se mohou nosit k jakýmkoliv typem kalhot. Dnes už neplatí ani to, že vám opasek musí s něčím ladit, právě naopak! Pokud se dá, vyvarujte se tomu. Snažte se dodat vašemu outfitu kus jedinečnosti – něco, co nebudete vidět na každém třetím chlapovi, kterého potkáte na ulici. Na trhu je nekonečný výběr pánských opasků od látkových, kožených, z umělé kůže, s přezkou či sponou, se vzorem nebo bez – čím více je koupíte a čím originálnější budou, tím lépe. Na jednu věc ale pozor! Pokud kupujete pánský opasek širší než 4 cm, ujistěte se, zda nebude pro vaše kalhoty nebo rifle příliš široký.

Napsat komentář