Jsi tady: Domů » Móda » Máte studené nohy? Termo ponožky vás zahřejí

Máte studené nohy? Termo ponožky vás zahřejí

Máte studené nohy? Zkuste termo ponožky, které Vás zahřejí. Obsahují často vlnu nebo merino-vlnu v kombinaci s funkčními syntetickými materiály, díky tomu mají vynikající tepelně izolační vlastnosti, stejně jako spolehlivý odvod potu z pokožky na povrch této termo ponožky. Směsice materiálů zaručuje antibakteriální vlastnosti ponožky i díky iontům stříbra zapracovaných do vnitřní struktury vláken, jak je typické pro silproX. Termo ponožky jsou vyvinuty pro zimní sporty nebo sporty jako je turistika. Jsou perfektní pro náročného sportovce, který chce mít nohy v teple a ocení tak vysoký komfort při nošení nejen v mrazivých dnech.

termo ponožky
Termo ponožky jsou vyvinuty pro zimní sporty

Termo ponožky s merino vlnou

Většina moderních termo ponožek obsahují merino vlnu, která je antialergenní a nenasává žádné pachy. Tedy po celodenním nošení vám nebudou nohy zapáchat. Merino vlna je přírodní materiál, který vzniká přirozenou cestou vlivem působení přírodních podmínek. Jde o velmi jemnou vlnu, kterou produkuje plemeno ovce domácí známé jako Merino. To pochází nejpravděpodobněji ze severu Afriky. Merino vlna je velmi jemná a tím pádem by neměla škrábat ani kousat i ty, kteří jsou na to u vlny zvyklí a očekávají to. Merino vlna má skutečně působivé termoregulační vlastnosti. Díky své struktuře vláken dokáže velmi dobře zadržovat vzduch a tím pádem izolovat. Další výhodou merino vlny je vysoká schopnost pohlcovat pachy a působit antibakteriálně. Termo ponožky jsou tak maximálně funkční a komfortní na nošení.

termo ponožky
Termo ponožky s merino vlnou zahřejí

Jak se starat o termo ponožky s obsahem merino vlny?

Aby vám kvalitní termo ponožky s merino vlnou vydržely, je třeba vědět, jak se o ponožky starat. V první řadě se informujte u výrobce nebo přímo na etiketě, kde najdete pokyny k praní a sušení. Všeobecně je vhodné ponožky prát na jemný program, s tím, že ždímáme na minimum otáček. Perte termo ponožky šetrným pracím prostředkem nejlépe s obsahem lanolinu, který vlnu promašťuje. Perte je na ruby a nedávejte sušit do sušičky, nýbrž sušte na sušáku dále od zdroje tepla. Merino termo ponožky patří bezi dražší varianty termo ponožek, ale vězte díky skvělým vlastnostem merino vlny se vám investice do kvalitních ponožek vyplatí.  

Napsat komentář