Jsi tady: Domů » Móda » Klobouk je oblíbeným módním doplňkem již od dávné historie

Klobouk je oblíbeným módním doplňkem již od dávné historie

Pánský klobouk byl oblíbeným módním doplňkem už v dávné historii. Klobouky se nosili denně a sloužil také jako prostředek zdravení a úcty nadřízenému. V současné době nejsou klobouky tak časté, ale přece jen se najdou dámy a páni, kteří jimi velice rádi doplní svůj outfit. Dámy nosí například bílé klobouky na svatbu nebo černé na pohřeb. Pánové nosí černé klobouky na pohřeb nebo jen na procházku do města. Společenským pravidlem je smeknout klobouk když vejdete do místnosti, při nesení státních symbolů nebo pokud hraje státní hymna.

klobouk

Klobouk je pořád stylový doplněk.

Klobouk podle události

Slavnostní klobouky jsou ušity elegantním střihem, aby se skvěle hodili k obleku nebo šatům a skvěle vás prezentovali. Jestli se chystáte na letní dovolenou k moři nebo jen k přehradě v Čechách je skvělou pokrývkou plážový klobouk. Je nejen stylový, ale dá se nosit ve dne na pláž i v noci na promenádu. Plážový typ klobouku je lehký, vzdušný a chrání váš obličej před slunečním svitem. Pokud v létě neplánujete žádnou dovolenou a plánujete jej strávit na vaší zahrádce, je geniální zahradní klobouk, který vás opět ochrání před sluncem při práci na záhonku nebo při opalování se u bazénu.

Typy klobouků

Cylindry a buřinky jsou velmi tvrdé a pevné klobouky s dlouholetou historií. Buřinka se nosí k obleku, ovšem cylindr se nosí k fraku, kde skvěle vynikne. Plstěné klobouky jak dámy a pánové nosí na denní nošení. Jsou z měkčího materiálu. Pánům nabízíme klobouky v černé, tmavě modré a hnědé. U dam je výběr barev daleko větší a bývají také elegantně dozdobeny. Pro milovníky westernu a vášnivé kovboje jsou stylové westernové klobouky. Dále pak myslivecké klobouky, které díky své jemné zelené barvě skvěle zapadají do přírodních barev.

klobouk

Klobouk je oblíbený i dnes.

Materiál klobouku

Klobouk se skládá z hlavy, koruny neboli střechy, z krempy, zdobícího pásku a potního pásku, podšívky. Materiál klobouku je velice často plstěný, vlněný, bavlněný a slaměný. Každý klobouk je velice precizně vypracovaný a pevně ušitý. Střih klobouku je velice moderní a skvěle padne každému. Stylové klobouky jsou vyráběny v několika velikostech, kdy si vybere opravdu každý. Klobouky velmi lehce sladíte s vaším outfitem.

Napsat komentář