Jsi tady: Domů » Zdraví » I teplota ovzduší a matrace dokáže ovlivnit váš spánek

I teplota ovzduší a matrace dokáže ovlivnit váš spánek

Lidé mají rádi možnosti. Mít na výběr nás dělá šťastnějšími a spokojenějšími. Jak se však říká „všeho moc škodí“, a proto i příliš mnoho možností může zkomplikovat rozhodování. Toto pravidlo se bezpochyby týká i matrací. Vždyť si představte, že si chcete jít koupit novou matraci. Přijdete do obchodu a zde zjistíte, že existuje tolik druhů matrací s těmi nejrůznějšími vlastnostmi, až se vám z toho zatočí hlava.

Kvůli mnohým možnostem a druhům matrací mají někteří těžké rozhodování a musí proto najít způsob, jak si jejich výběr a koupi zjednodušit. V první řadě je důležité rozumět svému tělu.

matrace

Nová matrace pro pohodlný spánek

Spát v chladnějším nebo teplejším prostředí?

Spánek v teplém prostředí je častým problémem, který se však dá napravit. Jedním z problémů, který souvisí hlavně s pěnovými matracemi, je tendence vytvářet a udržovat teplo. Vzhledem k těsné a uzavřené struktuře pěny je v matraci nedostatečné proudění vzduchu. Latexové matrace naopak udržují tepla méně a tím vám dodají úplně jiný pocit ze spánku. Co se pružinových matrací týče, tak ty odevzdávají teplo o 28% lépe než pěnové matrace a z hlediska povrchového chlazení jsou o 40% lepší než všechny nepružinové matrace. Velkou výhodou pružinových matrací je i jejich poměrně nízká cena v porovnání s ostatními. I to přispívá k tomu, že pružinové matrace patří k těm nejprodávanějším.

matrace

Latexové matrace pro teplé noci během léta

Čím dál tím víc však přicházíme na to, že lidé si hledají a kupují matrace smíšené. Jsou to matrace, které mají pružiny, ale jsou kombinované s latexem či gelem. Díky pružinám je matrace provzdušněná a ostatní materiály naopak pomáhají s poskytnutím pohodlnější vrstvy.

Pro ty z vás, kteří hledáte pohodlnou ideální teplotu během spánku, je vhodné řešení i gelová matrace. Může totiž poskytovat až 7x chladnější prostředí a je cenově porovnatelná s pěnovými matracemi. Gel může být rovněž kombinovaný s pružinovými matracemi, což poskytuje stejný komfort za výhodnější cenu.

Jaká matrace je pro vás ta nejvhodnější?

Pokud máte přirozeně vyšší vnitřní teplotu těla, pěnové matrace pro vás nemusí být tou nejlepší volbou. V případě, že si takovou matraci obstaráte, může se stát, že se budete budit podráždění, nervózní nebo vyčerpaní. Proto raději zkuste zvolit pružinové matrace nebo pružinové matrace kombinované s latexem. Dalším možným řešením je snížení teploty v místnosti. Ideální teplota pro spánek je 18 – 22 °C.

Napsat komentář