Jsi tady: Domů » Lifestyle » Dámské šaty – koktejlky – ideální na společenskou i formální příležitost

Dámské šaty – koktejlky – ideální na společenskou i formální příležitost

Dámské šaty jsou nevyčerpatelnou a nesmrtelnou tématem, protože jejich existuje neskutečně mnoho nejrůznějších typů, střihů a materiálových provedení, přes letní, džínové, plážové či úpletové šaty, až po svatební, večerní šaty nebo koktejlové šaty, prostě šaty vhodné pro každou příležitost. A právě koktejlové šaty – koktejlky, jsou jednoduchým, univerzálním a dobře využitelným kouskem dámského šatníku. Chystáte se na společenskou událost, jako je např. svatba, stužková slavnost, firemní večírek, divadelní představení či opera? Nebo vás čeká formálnější událost v podobě státnic, promocí, případně recepce nebo vernisáž? Koktejlové dámské šaty najdou uplatnění na každé z nich, stačí si jen zvolit ten správný střih, materiál a barvu těchto úžasných šatů.

„Malé černé“ dámské šaty prostě musíte mít!

Little black dress nebo jen prostě malé černé šaty, za které vděčíme dámě se jménem Coco Chanel jsou modelem šatů, který z vás vždy na počkání vyčaruje nesmírně stylovou a elegantní dámu. Dámské šaty v tomto provedení byste měli mít doma v šatníku hned v několika modelech, protože právě tento kousek bývá první volbou, po které dámy sáhnou při pozvání na nějakou společenskou událost. Typické malé černé či koktejlky jsou elegantní černé šaty vyrobené z kvalitních materiálů s délkou po kolena a můžete si je zvolit v užším pouzdrovém provedení, ale i střižené do tvaru písmene A (tzv. áčkového střihu). Jednoduchou černou klasiku krásně oživí aplikace krajky nebo jiný zajímavý detail na šatech, a také jsou dokonalým podkladem pro krásné šperky, které na černé barvě opravdu vyniknou, proto se nebojte ani extravagantnějších kousků.

Koktejlky nemusí být jen černé

Dámské šaty koktejlky

Vyskoušejte taky barevné koktejlové šaty.

Černé koktejlové dámské šaty jsou opravdu dokonalou elegantní klasikou, ale na některé společenské příležitosti, jako je např. svatba nebo stužková slavnost můžete zvolit i jinou, pestřejší barvu jako je černá. Dámské koktejlové šaty vypadají krásně i v jemných krémových, béžových či pudrových odstínech, v červené či bordó marsala barvě nebo v modrém či šedém provedení. Nejdůležitější je, aby vám šaty dokonale sedly.

Napsat komentář