Jsi tady: Domů » Produkty » Jaké autoalarmy nabízí trh a na jakém principu fungují?

Jaké autoalarmy nabízí trh a na jakém principu fungují?

Autoalarm chrání náš majetek, zajišťuje naše motorová vozidla, která jsou často ne malou a levnou finanční investicí a zároveň věrným každodenním společníkem, o kterého bychom opravdu velmi neradi přišli. Najít na parkovišti místo svého spolehlivého auta pouze prázdné místo je určitě nejhorší noční můrou každého majitele. Dnes existuje na trhu několik druhů autoalarmů, od těch nejjednodušších až po složitější a principy, na nichž fungují jsou různé, např. GSM alarmy, které vás o zásahu do vozidla informují prostřednictvím mobilního telefonu téměř okamžitě a kdekoliv právě jste nebo dvoucestné autoalarmy s funkcí dálkového startu, ale i další různé sofistikované autoalarmy. Jak tedy takové alarmy fungují?

autoalarm

Kvalitní autoalarm monitoruje data z celého vozidla.

Dvoucestné a jednocestné autoalarmy

K těm základním a jednodušším typem autoalarmů patří tzv. jednocestné autoalarmy, které fungují na principu ochrany otevírání dveří, kufru nebo kapoty auta a reagují na pohyb uvnitř vozu, případně na zapnutí zapalování sirénou, světelnou signalizací – alarmem, nebo znemožněním nastartování motoru. Takové jednocestné autoalarmy komunikují jen „jednou cestou“ – jedním směrem, tedy vysíláním povelů od ovladače k alarmu, ale bez zpětné vazby. Vyšším levelem ochrany motorového vozidla jsou dvoucestné autoalarmy, které komunikují obousměrně, tedy od ovládání k alarmu, ale i zpět, takže je možné pomocí ovladače s displejem sledovat aktuální stav vozidla nebo přijímat informace o způsobu vniknutí či zásahu do auta, které vyvolalo poplach, např. otevření dveří, kufru, náraz nebo jakýkoliv pokus o poškození vozidla.

autoalarmy

Jak to vypadá v interiéru vozidla s již zabudovaným alarmem?

Dražší autoalarm a přídavné senzory

Dražší a velmi kvalitní autoalarm, např. autoalarm s GPS lokalizací, má již nainstalovány nejnovější systémy, které vás informují nejen o zásahu do vozidla a stavu jeho poškození, ale dokážou dokonce udáním přesných souřadnic lokalizovat i aktuální polohu vozidla na mapě, což může výrazně usnadnit pátrání. Všechny takové autoalarmy vyšší kategorie můžete doplnit různými přídavnými senzory a čidly, např. polohovým, ultrazvukovým či mikrovlnným snímačem (doplňkový mikrovlnný snímač je možné použít např. i v otevřených sportovních vozidlech – kabrioletech).

Napsat komentář