Jsi tady: Domů » Lifestyle » 30. týden těhotenství – co s sebou přináší?

30. týden těhotenství – co s sebou přináší?

30 týden těhotenství

Víte, co s sebou přinese 30. týden těhotenství? Připravte se na něj!

30. týden těhotenství označuje mnoho gynekologů za velmi protichůdný a to především kvůli pocitům, které těhotná žena v tomto období prožívá. Na jedné straně je to radostný pocit z očekávání blížícího se porodu a radost a z toho, že děťátko už pomalu začíná reagovat na matčin hlas, no na straně druhé jsou to obavy z toho, jak bude všechno probíhat, ale hlavně jsou to výraznější změny nálad, které jsou však pro 30. týden těhotenství typické. Co vás v tomto týdnu čeká, jaké změny se dějí ve vašem těle a v těle vašeho miminka? Přečtěte si to v našem článku.

30. týden těhotenství a změny budoucí matky

Přibírání a změny nálad

U ženy přináší 30. týden těhotenství to nejhlavnější – přibírání na váze. S tímto přímo souvisí i problémy, které byly zmiňovány výše. Ty jsou způsobeny hlavně tím, že budoucí maminka se stává nemotornější a těžkopádnější, z čehož vyplývá, že úkony, které žena dříve běžně vykonávala bez sebemenších problémů, se teď stávají přítěží.

Inkontinence a Kegelovo cvičení

Když jsme se věnovali tématu 29. týden těhotenství, zmiňovali jsme i problémy s tlačením močového měchýře a následným častějším nutkáním na močení. V 30. týdnu těhotenství může tento problém narůst až doopravdy nepříjemné ale velmi časté inkontinence – úniku moči. V případě, že se vám takové problémy stávají, nemusíte být zoufalá, protože právě pro takovéto případy existuje tzv. Kegelovo cvičení, díky kterému posilujete svaly svěrače. Další výhodou tohoto cvičení je to, že vás dokáže připravit na nadcházející porod.

Strie

30. týden těhotenství se mnohdy spojuje i s problémem vzniku strií. O tomto problému se více můžete dočíst např. na stránce MODRÝ KONÍK.

30. týden těhotenství a změny v bříšku

Nyní se budeme bavit o vašem miminku. Právě ve 30. týdnu už začíná být v bříšku těsněji a proto se v tomto období většinou otočí hlavičkou dolů. Jeho váha ani výška se oproti 29. týdnu nějak výrazně nezměnila. Největší změnou, ke které v tomto období dochází, je to, že děťátku začínají růst vlasy a nehty jak na horních tak i na dolních končetinách. Nejdůležitější informací je to, že právě v tomto období, 30. týdnu, má již vaše děťátko všechno potřebné pro to, aby přežilo, i kdyby se narodilo předčasně.

Napsat komentář