Jsi tady: Domů » Bydlení a zahrada » Zabezpečte si dveře a předejděte vykradení vašeho domu

Zabezpečte si dveře a předejděte vykradení vašeho domu

dveře

Nedejte zlodějům šanci

Každý majitel bytu nebo domu má určitě obavy z vloupání a z vykradení, každý se proto snaží zajistit co nejlepší bezpečnost svého příbytku. Nepochybně si každý zkusil nainstalovat poplašné zařízení, v případě rodinného domu má určitě každý hlídacího psa… Většina statistik dokazuje, že v případě vloupání vnikají zloději do domu přes zadní dveře. Proto je potřeba je udržovat zamčené a stejně zabezpečené, jak ty přední.

Tady je několik nápadů, jak zabezpečit vaše dveře 

Dveře

Hned na začátku je potřeba upozornit na to, že dveře musí být kvalitní. Musí být také na míru, přesně usazené do rámu. Pokud jsou duté, musíte je okamžitě vyměnit, takové dveře jsou určené pouze do interiéru, nikoliv do exteriéru. A jak zjistíte, jestli jsou vaše dveře duté? Stačí na ně prostě zaklepat – duté dveře jsou pouze z dýhy a papírového jádra. Do exteriéru potřebujete kvalitní, pevné dveře vyrobené z materiálu jako je laminát, masivní dřevo, kov.

Směr otevírání dveří

Při výměně starých dveří za nové a při výměně rámu pouvažujte o dveřích ze skleněného vlákna, které se otevírají směrem ven (nezapomeňte na bezpečnostní kování). Dveře otevírající se ven pomáhají zabránit násilnému vniknutí do domu.

dveře

Své dveře si pořádně zabezpečte

Žádná okna

Pokud máte jakékoliv exteriérové dveře kombinované se sklem, vyměňte je za celodřevěné. Vhodné také je nemít poblíž dveří okna. To je totiž velmi jednoduchý způsob pro zloděje – stačí rozbít okno a odemknout si dveře zevnitř bez jejich vylomení. A pokud máte například posuvné skleněné dveře na terasu, namontujte si z jejich vnější strany bezpečnostní mřížku, případně, pro estetičtější vzhled, nerozbitný polykarbonátový panel z jejich vnitřní strany.

Zámek

Nainstalujte si bezpečnostní zámky. S výjimkou posuvných dveří by měli být všechny vchodové dveře zajištěny – tzv. závorami nebo zámky vedle zámku na klice. Západka by měla být kvalitní (1. nebo 2. stupeň z pevného kovu). Zámek pak musí být správně nainstalovaný. Mnoho lidí zvolí levnější variantu zámku, která je nižší kvality, ale v konečném důsledku je to ztráta peněz, protože při vloupání do bytu nebo domu vás tento zámek neochrání.

Při některých vloupáních vás neochrání skoro nic, ale mnohokrát tyto „menší“ úpravy dopomohou k tomu, že váš příbytek nevypadá jako „pozvánka pro zloděje“ a není zlodějům „podávaný na stříbrném podnose“.

Napsat komentář