Jsi tady: Domů » Nezařazené » Webdesign a nové trendy na rok 2015

Webdesign a nové trendy na rok 2015

Přichází konec roku a s ním spojený čas sumarizování některých změn, které uplynulý rok přinesl a s tím spojené očekávané změny a trendy v roce následujícím. V tomto článku půjde hlavně o webdesign (design web stránek) a všechno co s ním souvisí. Z tohoto vyplývá, že tento článek je primárně určený lidem, kteří si v novém roce chystají vytvořit nebo redesignovat svůj web. I při tvorbě stránek je totiž potřeba dodržovat nějaká pravidla a hlavně sledovat nejnovější trendy.

Největším trendem je Flat Webdesign

Asi největší trend, co se webdesignu týče, se začal objevovat už v posledních měsících roku 2014 na mnohých zahraničních stránkách (i na několika našich). Jde o tzv. Flat UI Webdesign, který je charakteristický svým minalismem. Webová stránka, která má Flat Webdesign je většinou laděná do příjemných světlých barev, má čisté linie a všechny prvky nacházející se na této stránce jsou velmi jednoduché (žádné 3D obrázky, stíny, textury, apod.). Pro návštěvníka je takovéto uživatelské rozhraní velmi atraktivní. Je to díky tomu, že na takové stránce se dá snadno a rychle orientovat a všechny informace, které dostanete, jsou jasné stručné a zřetelné.

Responzivní design nadevšechno i v roce 2015

Takový Flat Webdesign velmi úzce souvisí s dalším trendem roku 2014, který zůstává aktuální i v roce 2015 – responzivní webdesign. O tomto webdesignu jste už určitě něco málo slyšeli. Pokud ne, tak je to ve zkratce design web stránky, díky které je stránku možné bez problémů prohlížet na různých zařízeních, jakými jsou například tablety nebo mobilní telefony. Toto je v dnešní době rozhodně více než jen žádané.

Velký background obrázek

Jestli se vám Flat UI Webdesign příliš nepozdává, alternativou je i vytvoření webové stránky, jejíž pozadí tvoří velký „background“ obrázek. Tento trend je určený hlavně pro stránky, na kterých lidé prezentují svoje vlastní portfolio produktů a služeb, ale využívají ho i různé firmy atd. Základem je to, aby byl obrázek kvalitní a esteticky hodnotný. Rovněž je důležité, aby i ostatní prvky stránky byly jednoduché kvůli snadné orientaci návštěvníka.

Napsat komentář