Jsi tady: Domů » Svatba » Svatba – je vaše cenová nabídka příliš vysoká? Snižte výdaje na vaši svatbu

Svatba – je vaše cenová nabídka příliš vysoká? Snižte výdaje na vaši svatbu

svatba

Svatba přes týden? Proč ne !?

Svatba a její plánování vyžaduje několik důležitých rozhodnutí, které musíte udělat hned na začátku. Podstatné je určit si priority, abyste nepřekročili plánovaný rozpočet, ale přitom neupustili od svých představ ideální svatby. V tomto článku vám nabídneme několik typů, jak snížit výdaje a přesto prožít Vaši vysněnou svatbu.

Svatba je o vás, pro vás a vaše nejbližší

Právě proto byste hned neměli pomýšlet na snížení rozpočtu na svatební šaty nebo svatební výzdobu. Zkuste začít snižováním počtu pozvaných hostů. Pamatujte, že čím víc pozvaných hostů, tím větší náklady, míň hostů rovná se menší výdaje za jídlo, pozvánky i svatební hostinu.

Vyberte si termín svatby mimo sezónu

Pokud se vám nepodaří snížit seznam pozvaných hostů, zkuste uvažovat o změně termínu. Svatba se totiž může konat i v pracovní den nebo během svátků. Kromě toho, kvůli nižšímu poptávky jsou nabídky svatebních sálů v těchto dnech o něco výhodnější. Udělejte si průzkum – navštivte několik míst vhodných ke konání svatební hostiny, zjistěte ceny mimo sezónu, případně můžete o ceně vyjednávat.

svatba

Svatební oznámení si zhotovíte i sami.

Seznam

Udělejte si dva seznamy. V prvním sepište „ideální stav“ – tedy vše podle vašich představ (vše, co jste vždy toužili na své svatbě mít) a za skutečné ceny. V druhém seznamu, „plán B“, uveďte různé kompromisy, nejnižší možné ceny i za cenu různých možných nedokonalostí. Do obou seznamů zahrňte veškeré náklady, které si svatba vyžaduje – jídlo, květiny, pohoštění, zábavu, svatební šaty, pronájem svatebních prostor, odvoz svatebčanů. Při srovnání obou seznamů, když to před sebou uvidíte „černé na bílém“, bude mnohem jednodušší vybrat priority a méně podstatné věci prostě vynechat.

Svatební oznámení

Ušetřit na svatebních oznámeních je velmi jednoduché, můžete si je vyrobit sami doma. Dnes existují různé nové počítačové softwary, které umožňují vytvořit si vlastní pozvánky na svatbu levně a na úrovni. Postačí jen mít kvalitní papír a toner do tiskárny.

Dohoda

Při každé spolupráci s dodavateli se zkuste domluvit na cenové nabídce. Dodavatelé sice většinou mají ceník poskytovaných služeb, ale častokrát se s nimi dá domluvit cena nižší. Pokud z dané ceny nechtějí slevit, zkuste s nimi dojednat nějakou „extra službu“, která by byla v ceně.

svatba

I na šatech se dá ušetřit.

Ochotní přátelé

Ať už jde o výzdobu svatební místnosti, svatební dort, fotografování na obřadu i na hostině, o make-up, vlasy nebo doplňky, ve všem vám mohou pomoci vaši přátelé. Nebojte se poprosit je o pomoc.

Svatební šaty a šaty pro družičky

Svatba je samozřejmě i o svatebních šatech. Ty ale nemusíte nutně nakupovat ve svatebním salonu. Zkuste se podívat v jiných prodejnách, v půjčovnách svatebních a společenských oděvů, ve výprodejích v zahraničí (toto nakupování můžete spojit s menší dovolenou nebo prodlouženým víkendem), nebo si zkuste pořídit svatební šaty ze starší kolekce, ty bývají většinou levnější.

Napsat komentář