Jsi tady: Domů » Lifestyle » Správný puškohled na vzduchovku

Správný puškohled na vzduchovku

puškohled

Přesné zamíření…

I když si mnoho amatérských střelců a laické veřejnosti myslí, že puškohled je zbytečnost, po jeho první vyzkoušení často změní názor.

Podle čeho puškohled vybírat

I v případě puškohledu platí, stejně jako u jiných věcí, že nejdříve je nutné poznat účel. Je potřebné zamyslet se, kvůli jakému účelu daný puškohled kupujeme. Výběr je obyčejně stejně náročný jako výběr samotné zbraně. Jelikož se nejedná o věc za 5 korun, je potřebné vždy zvážit všechna pro a proti.

Prvotní věcí, kterou je potřebné si uvědomit, je vzdálenost, na kterou budete s puškohledem střílet. Jiné vlastnosti musí splňovat puškohled na dálku a jiné nablízko. Toto je potřebné vědět vzhledem na vlastnosti puškohledu, a zda je v našich možnostech využít jeho potenciál. Dále je potřebné uvědomit si druh zbraně, a zda je vhodný na přidání právě daného typu puškohledu. Vždyť nic nemůže být horší, než koupit si drahý puškohled a doma zjistit, že vám na vaši vzduchovku nepasuje.

Co znamená označení na puškohledu

puškohled

Puškohled pro nočné videní

V případě puškohledů je potřebné všímat si jejich označení a pochopit, co dané značky znamenají. Na každém puškohledu je označení. Například v případě označení 3×40 je zoom (přiblížení) 3x a průměr objektivu je 40 milimetrů. I zvětšení je potřebné vybírat správně a vzhledem na způsob střelby a cíle.

Malé zvětšení je určené na střelbu z volné ruky, na malou vzdálenost, případně i na pohybující se cíl. Kromě malého zoomu mají tyto puškohledy široké zorné pole a dostatečnou světlost. Naopak při střelbě na větší vzdálenost se zaměřujeme na větší, případně i proměnlivý zoom. Další možností je koupě puškohledu se světelným bodem, který zpřesňuje střelbu. Při využití puškohledů se světelným bodem je však potřebné dbát na to, že může dojít k přílišnému oslnění cíle.

Výběr puškohledu není sice velmi složitý, ale určitě doporučuji jeho konzultaci s odborníkem. Je jedno, zda se zaměříte na webstránky prodejců, eshopy nebo kamenné prodejny. Avšak v kamenných prodejnách vám budou moci asi nejlépe poradit, protože v nich prodávají odborníci, kteří mají zkušenosti.

Napsat komentář