Jsi tady: Domů » Bydlení a zahrada » Koupelnové skříňky – nejlepší řešení pro hezčí koupelnu

Koupelnové skříňky – nejlepší řešení pro hezčí koupelnu

Koupelnové skříňky

Koupelnové skříňky ušetří mnoho místa

Každá koupelna potřebuje dostatek úložného prostoru, protože v každé koupelně je spoustu různých lahviček, krémů, čisticích prostředků a také ručníků. Nejlepším řešením pro skladování těchto věcí jsou uzavíratelné koupelnové skříňky s dvířky. Tyto jednak zajistí, že se vám na výše uvedených věcech nebude usazovat prach, což vám velmi usnadní následný úklid, a také – koupelna bude působit prostorněji a vzdušněji, než když věci nemají svoje místo a jsou uložené úplně všude.

Jaké by měli být kvalitní koupelnové skříňky?

Při koupi koupelnových skříněk vám doporučujeme rozhodně nešetřit, abyste je nemuseli po krátké době vyměňovat. Koupelnové skříňky musí být opravdu kvalitní, aby dokázali odolávat vodě a vlhkému prostředí v koupelně. Délka životnosti a jejich celkový stav však bude hodně záležet na tom, jak se budete o skříňky starat a jaké čisticí prostředky budete používat.

Nezapomeňte, že do koupelny je vždy potřeba vybrat nábytek, který je určený speciálně pro koupelny. V žádném případě tam nepatří klasické komody nebo skříňky, které nemají speciální povrchovou úpravu určenou do vlhkého prostředí.  Takový nábytek by neměl ve vaší koupelně dlouhou životnost a ani s jeho následnou reklamací byste u prodejce neuspěli.

Velmi vyhledávané jsou skříňky, které mají vestavěné různé vyklápěcí koše nebo drátěné zásuvky na prádlo. Nejlepší je vybrat skříňky, ve kterých je možné co nejlépe využít celý vnitřní prostor – např. menší přihrádky a poličky na vnitřní straně dvířek na odkládání zubní pasty nebo holicího strojku.

Na co v koupelně nezapomenout…

Koupelnové skříňky

Čistota v koupelně je základ

Nejen koupelnové skříňky, doplňky nebo dostatek prostoru na uskladnění kosmetických potřeb udělají z vaší koupelny příjemné prostředí na relaxaci. Pamatujte, že jen čistá a udržovaná koupelna může být opravdu krásná.

Samozřejmostí by tedy měl být pravidelný úklid – odstranění usazeného vodního kamene a rzi, umytí vany, umyvadla, důkladné vyčištění vodovodní baterie, pračky, obkladů i dlažby včetně zanesených spár, také pravidelná výměna ručníků či praní koupelnové předložky. Rovněž tak by mělo být samozřejmostí jednou za čas vytřídit a vyřadit staré ručníky a kosmetiku.

Pokud dáváte při úklidu přednost ekologickému čištění, doporučujeme vám za pomocníky např. ocet, sůl, kyselinu citronovou nebo kypřící prášek do pečiva.

Více inspirace pro vaše bydlení naleznete zde.

Napsat komentář