Jsi tady: Domů » Lifestyle » Kinetický piesok vhodný ako darček pre celú rodinu

Kinetický piesok vhodný ako darček pre celú rodinu

Uvažujete opäť a zase, čím obdarovať vaše deti či vnúčatá za pekné  vysvedčenie? Alebo snáď niektoré z vašich ratolestí má narodeniny či meniny? Vymýšľať, čo kúpiť za darčeky pre našich najmenších je vždy problém. Všetky tromfy a originálne nápady väčšinou vyčerpáme na Štedrý deň a potom horko ťažko hľadáme, vymýšľame a inšpirujeme sa. Ak patríte k tým, čo sa občas  zamýšľajú nad tým,  čím obdarovať našich najmenších, máme jednu nevšednú inšpiráciu v podobe tzv. kinetického piesku.

817788df9f6979f1cb9f06dd0fca0e87

               Ukážka kinetické-ho piesku

Čo je to vlastne ten  kinetický piesok?

Kinetický piesok nie je len taký obyčajný piesok do detského pieskoviska. Deti by ho iste nazvali čarovným pieskom, jeho kúzelné správanie sa  je v jeho technológii prípravy. Jedná sa o tekutý piesok, ktorý v sebe spája vlastnosti normálneho piesku a úplne výnimočnú patentovú technológiu. Tá tvorí celkom 2% kinetickej pieskovej zmesi. S kinetickým pieskom si deti môžu hrať ako s normálnym pieskom. Vyklápanie báboviek, stavanie hradu alebo len vymýšľanie najrôznejších tvarov, to všetko je možné.

Kinetický piesok sa hodí aj do bytu

Akokoľvek sa to zdá dosť divné, a pre mnohé mamičky či babičky sa to bude zdať ako reklamný nezmysel, ale  kinetický piesok patrí do detskej izby či obývačky. Na rozdiel od normálneho riečneho piesku  nezanecháva neporiadok a nesype sa. Kinetický piesok je totiž na dotyk rukou hebký a pripomína mokrý piesok na pláži, ktorý ale niky nevyschne.

kineticky-piesok-velky-set-1000g-3821.thumb_334x334

                 Kinetický piesok pre deti

Kinetický piesok pobaví aj dospelákov

Za daždivého počasia alebo aj počas zimných mesiacov môžu deti svoju detskú fantáziu využiť na hranie sa na domácom pieskovisku priamo v teple domova. Kinetický piesok  rozvíja jemnú motoriku, tvorivosť, predstavivosť a priestorové vnímanie detí. Navyše s kinetickým pieskom si môžeme užiť pár pokojných chvíľ aj my, pretože kinetický piesok pôsobí aj ako antistresová pomôcka. Stačí nechať na dotyk príjemnú hmotu preklzávať medzi prstami a všetok stres a napätie po náročnom dni sa niekam vytratí.

Napsat komentář