Jsi tady: Domů » Nezařazené » 3 základní pravidla pro tvorbu web stránek

3 základní pravidla pro tvorbu web stránek

Všechno má svoje pravidla a výjimkou není ani tvorba web stránek. Pokud se věnujte tvorbě webových stránek a chcete, aby byly efektivní a zajímavé, měli byste si tyto pravidla osvojit. V následujícím článku si můžete přečíst 13 základních pravidel, které by měl každý web designér znát a držet se jich.

1) Eliminujte všechny rušivé prvky

Tvorba web stránokNejrychlejší cesta, jak odradit návštěvníky vaší webové stránky, je používání různých „vyskakovacích“ oken, která se zobrazí hned, jak navštívíte stránku. Pokud je informace, kterou chcete v tomto okně mít, tak důležitá, zkuste ji umístit někam na domovskou stránku a zkuste to udělat atraktivnějším a méně vtíravým způsobem.

Odpuzovačem č. 2 je hudba, která se spustí hned, jak si někdo otevře vaši domovskou stránku. Pokud snad i existuje určité procento lidí, kterým tato hudba nevadí, určitě je velmi malé. Myslím, že většina lidí se snaží tuto hudbu hned vypnout, případně stránku rovnou opustí. Představte si, že sedíte v práci a najednou vám začne na celou kancelář „dunět“ nějaká hudba. Určitě to bude trapas, anebo odhalení, že se v práci nevěnujete zrovna tomu, čemu byste měli. Takže – žádná vyskakovací okna a žádná hudba!

2) Dobrá navigace

Návštěvník by se měl na vaší stránce bez problémů orientovat. Proto, až dokončíte tvorbu web stránek, si vše ještě před samotným zveřejněním stránky otestujte. Pokud je stránka složitější, určitě přidejte informační mapu, do které uvedete hlavní funkce webu. A určitě nebude na škodu, když do ní zahrnete i FAQ – často kladené otázky, které v případě potřeby návštěvníkovi poskytnou okamžitou pomoc. Na stránce dále určitě nechte tlačítko „Zpět“, pomocí kterého se lidé mohou vrátit na stránky, které navštívili předtím.

3) Zvolte správné barvy při tvorbě web stránek

Pro tvorbu web stránek je velmi důležitý výběr vhodných barev, ať už pozadí nebo textu. Není dobré, když na vše použijete bledé barvy, ale také to s barvami nemůžete přehnat. Pokud si s výběrem barvy vaší webové stránky nevíte rady, zkuste se poradit s někým, kdo tomu více rozumí. Případně si různé barevné kombinace můžete nastudovat na internetu nebo v knihách, které se touto tematikou zabývají.

Napsat komentář